Vitaminsammensætning og ernæringsværdi af kirsebær - hvad skylder vi Yuri Dolgoruky ellers?

De gavnlige egenskaber af kirsebær til menneskekroppen har været kendt i lang tid, dens unikke evne er evnen til at vokse på rødderne af andre træer. Så kirsebær-michurinka blev opdrættet. Men få mennesker ved, at der i Italien (Piemonte) er et specielt træ, der består af to. Dette skyldes, at kirsebærfrøet voksede fra toppen af ​​et morbærtræ. Kirsebærrødderne nåede jorden gennem morbentræets hule stamme. Sådan vokser to træer i et.

Men lad os tale om, hvordan kirsebærs nyttige egenskaber er værdifulde for helbredet, hvilke nyttige mineraler og vitaminer der er i det, er det muligt at bruge det under graviditeten, og hvilke kontraindikationer det har, og om den mulige skade.

Historisk reference

Kirsebær og sød kirsebær hører til den samme slægt. Kun den første er sur, og den anden er sød. I de fleste europæiske lande kaldes søde kirsebær søde kirsebær. Historiske fakta indikerer, at de vilde forfædre til disse planter voksede på Sortehavskysten i Asien, nemlig i byen Kerasund. Dette er, hvad den antikke kronikør Plinius sagde. I en af ​​sejrene bragte kommandanten Lucullus et træ til det romerske imperium. Dette var begyndelsen på spredningen af ​​kirsebærbær over hele kloden..

Udseendet af dette træ i Rusland er forbundet med Yuri Dolgoruky. Den første kirsebærgade blev lagt i Bogolyubovo. Dette land betragtes i øjeblikket som fødestedet for Vladimir kirsebær. Sidstnævnte blev værdsat og værdsat stadig både for sin fremragende smag og for sine uovertrufne nyttige egenskaber. Det spises frisk, mens alle vitaminerne opbevares, de fremstiller marmelade, kirsebærsaft af det, tørrede bær er især populære hos husmødre, og vidunderlig duftende te fremstilles af frossen.

Ernæringsværdi og vitaminsammensætning

Næringsværdien af ​​kirsebær er 52 kcal. Dette skyldes følgende sammensætning (pr. 100 gram produkt):

pr. 100 gram produktnæringsstofindhold g
Protein0,6
Fedt0,2
Kulhydrater10.5

Der er meget kostfibre i disse bær - 1,8 gram. Dette forklarer kirsebærs gunstige egenskaber for tarmene og kroppen generelt. For mennesker med høj surhed er der nogle kontraindikationer og begrænsninger, men vi vil tale om dem nedenfor..

Vitaminer

Hvilke vitaminer indeholder frugten? De fordelagtige egenskaber ved kirsebær afhænger af deres indhold..

Vitaminer i kirsebær:

pr. 100 gram produktvitaminindhold mg
A-vitamin0,38
Vitamin B10,03
Vitamin B20,04
Vitamin B50,14
Vitamin B60,04
Vitamin B90,008
C-vitaminti

Mineraler

Fordelene ved kirsebær for mennesker afhænger også af mængden af ​​mineraler. Disse bær indeholder:

pr. 100 gram produktmineralindhold mg
Kalium173
Fosforfemten
Magnesiumni
Jern0,3
Zink0,1

Fordel

Hvad er de sundhedsmæssige fordele ved kirsebær? Det er som følger:

  • Styrkelse af karvæggen
  • Forøgelse af kroppens modstand mod stråling (brug af friske bær, tørrede og blade i te, kirsebærsaft)
  • Bekæmpelse af øget blodpropper på grund af coumarin i dets sammensætning
  • Stimulering af hæmatopoieseprocesserne (derfor er fordelene ved bær især store under graviditeten, og det er blottet for skade på krop og mor og barn)
  • Fjernelse af kvælstofholdige produkter fra kroppen
  • Slukker tørst
  • Øget appetit (personer med tendens til overvægt rådes til at kontrollere deres appetit efter at have spist kirsebær. For at reducere det anbefales det at drikke mindst 2 liter væske om dagen)
  • Normalisering af serotonin og tryptophan metabolisme, som har en positiv effekt på humør og psyko-følelsesmæssig baggrund, især under graviditet.
  • Forbedring af udskillelsen af ​​sputum på grund af vitaminer i kirsebær, der fortynder sekretionen af ​​det tracheobronchiale træ
  • Forbedring af tarmmotilitet
  • Anticarcinogen effekt forbundet med tilstedeværelsen af ​​ellaginsyre i disse sure bær
  • Udskillelse af urinsyresalte (anthocyanider er involveret i denne proces).

De sundhedsmæssige fordele ved kirsebær bestemmer disse sygdomme og patologiske tilstande, når brugen af ​​disse bær er specielt indiceret. Disse er følgende:

  • Sygdomme i hjerte og blodkar
  • Åreforkalkning
  • Anæmi
  • Nyresvigt
  • Gigt
  • Psykiske lidelser
  • Forkølelse
  • Kronisk bronkitis
  • Forstoppelse
  • Kompliceret arvelighed for onkologi eller tilstedeværelsen af ​​erhvervsmæssige farer
  • Gigt.

Fordelene ved frosne bær svarer til dem, der indtages friske. Mens fordelene ved kirsebærsaft og tørrede kirsebær er meget lavere. Derfor anbefales det i løbet af sæsonen, især under graviditeten, at spise friske bær så meget som muligt, og om vinteren vil den bedste løsning være tørret, kirsebærsaft eller te, hvis gavnlige egenskaber er lige så store.

Potentiel skade

Hvad er skade og kontraindikationer for bær? De er forbundet med tilstedeværelsen af ​​et stort antal syrer i dets sammensætning. I betragtning af skader og kontraindikationer anbefales det derfor ikke til følgende sygdomme:

  • Gastritis med høj syreindhold
  • Mavesår i mave og tolvfingertarm
  • Forstoppelse tendens
  • Akutte inflammatoriske processer i fordøjelsessystemet.

Tørrede bær og kirsebærsaft kan forårsage lignende skade. Derfor bør du opgive deres overdreven brug. Kontraindikationer for produktet er også problemer med tandemalje. Syrerne i disse bær bidrager til svækkelsen af ​​tandens overfladevæv, hvis der er en disposition for dette. Derfor anbefales det at børste tænderne efter et sådant måltid for at minimere risikoen for tandforfald..

Kirsebærblade

Hvad er de nyttige egenskaber ved plantens blade, som nu er meget populære, og har de kontraindikationer? Deres kalorieindhold er kun 1 kcal pr. 100 gram, så te fra kirsebærblade er elsket af dem, der holder af deres figur. Dens fordele er åbenlyse, men det skader ikke.

Her er de medicinske og gavnlige egenskaber ved kirsebærbladte:

  • Hæmostatisk handling - standsning af forskellige blødninger
  • Forbedring af leverfunktionen, især hvis bladte er lavet med mælk
  • Diuretikum, som er især nyttigt i nærvær af ødem af forskellig oprindelse (meget godt under graviditet)

Bessey

Bessya-sorten har et andet navn - sandbær. Men hvad er fordelen ved Bessea for menneskekroppen? Denne plante, der vokser som en busk, er meget rig på ascorbinsyre. Derfor er dets frugter, kirsebærsaft, te og tørrede bær især indiceret til personer med tendens til blødning såvel som at neutralisere frie radikaler. Hvilke andre vitaminer indeholder Besse i tilstrækkelige mængder? Dette er riboflavin og vitamin K, som nødvendigvis vises under graviditet..

Sidstnævnte forbedrer den hæmostatisk (hæmostatisk) effekt af disse frugter. Kirsebær og kirsebærsaft fra det er rig på vitaminer og er derfor meget nyttige for den menneskelige krop. Det er især nyttigt at bruge denne bær til hjerte-kar-sygdomme. Dette vil have en gavnlig virkning på vaskulær tone og hjertets kontraktilitet..

Hvorfor kirsebær er nyttige

Som tidligere rapporteret er kirsebær virkelig værdifulde og sunde, de indeholder mange essentielle syrer og vitaminer, der understøtter og styrker immunsystemet..

Bæret forbedrer hudens tone, aktiverer væksten af ​​hår og negle, hvilket gør det muligt for især kvinder at forblive sunde og blomstrende i lang tid.

Derudover nogle af de specifikke egenskaber ved kirsebær, der gør det virkelig ekstremt nyttigt og medicinsk for nogle mennesker:

  1. Kirsebær er nødvendig for folk, der ønsker at tabe ekstra pund, siden 100 gram. kirsebær er kun 50 kcal, og dette antal er i stand til at dække kroppens behov for vitaminer;
  2. De ordineres også til dem, der har blodsygdomme, fordi en betydelig mængde af det nødvendige jern opbevares i kirsebæret, hvilket vil reducere manifestationerne af sygdommen;
  3. Det er også vigtigt at bruge bær til at forhindre vaskulære og hjertesygdomme, fordi deres sammensætning regulerer blodkoagulation, og dette forhindrer igen kroppen i at koagulere;
  4. De er nødvendige for mennesker, der ofte lider af sæsonbetingede sygdomme, kirsebærsammensætningen styrker immunsystemet og hjælper med at øge kroppens modstand mod andre sygdomme;
  5. Derudover hjælper kirsebærbærens egenskaber og dens juice med at rense hele kroppen, især leveren..

Når du bruger bær mindst 15-17 stykker dagligt, vil det synlige terapeutiske resultat ikke længe komme: hudfarven forbedres, hovedpine forsvinder, kroppen vil gradvist være helt fri for giftige elementer.

Kirsebær - som et middel mod fedtet hår

Kirsebær heler ikke kun for ansigtet, men også for håret - kvinder bruger en maske af bær for at reducere hårets fedtindhold.

Der er nok sammensætninger af medicinske masker, for eksempel: Mos 2 håndfulde frugter i en beholder, pres saften ud. Tilsæt saften af ​​en citron og 2 spsk. l. stivelse. Bland alle ingredienser godt. Påfør produktet på hårgrænsen på samme måde som ved farvning af hår - gradvist befugtes lås for lås med den helbredende sammensætning. Lad det virke i 40-50 minutter, skyl derefter grundigt.

Kirsebær - kontraindikationer

På trods af at kirsebær er yderst nødvendigt og nyttigt, har det også sine egne kontraindikationer og forbud for grupper af mennesker. I nogle tilfælde vil kirsebærens egenskaber skade kroppen, især dem med forskellige sygdomme, der udelukker eller begrænser brugen af ​​kirsebær:

  1. Bær bør ikke indtages af mennesker med forhøjet blodsukker, kirsebær er relativt sød og indeholder tilstrækkelig glukose, og det er ganske i stand til at forstyrre sukkerbalancen i kroppen;
  2. Du kan ikke bruge bær med gastrointestinal sygdom eller øget surhedsgrad i maven, i dette tilfælde kan en betydelig ophobning af syrer i kirsebær fremkalde sygdomme;
  3. Det er forbudt at bruge kirsebær med lidelser i fordøjelsessystemet eller med diarré, fordi frugterne har en betydelig afførende virkning, hvilket vil føre til en forringelse af velvære;
  4. Risikoen for forskellige typer allergier for personer, der er udsat for dette, bør udelukkes; især til fødevarer; disse bær, ligesom et antal andre frugter, tilhører kraftige allergener, som et resultat af dette kan der opstå en komplikation efter at have taget bær;
  5. Disse bær er også begrænset til mennesker med hypotension, da de sænker blodtrykket lidt, og dette kan være usikkert for mennesker;
  6. Vær ikke bange for at spise din yndlings godbid, for næsten ethvert produkt har sine egne begrænsninger..

Hvis du ikke har de ovennævnte overtrædelser og lidelser, skal du købe frugterne uden frygt og spise den i et hvilket som helst volumen, de fordelagtige egenskaber ved kirsebær hjælper dig med at undgå mange lidelser.

Om Cherry

Frugterne bruges direkte til mad. Ofte dyrkes kirsebærtræet for at dekorere haven, bærens farve er meget smuk, de lyserøde blomster afgiver en vidunderlig aroma, der tiltrækker bier og andre insekter..

Indholdet af vitaminer i frugtsammensætningen er sjældent, det er ikke forgæves, at bæren længe er blevet rangeret blandt de guddommelige planter. Frugterne har en blød eller saftig rød farve, i nogle tilfælde - burgunderfarve, de er små, indeni - en sten.

Kun papirmasse bruges til mad, benet bruges ikke, da det indeholder hydrocyansyre. Benet er ikke farligt for kroppen, hvis du ved et uheld sluger det. Men du skal stadig undgå dette, da hydrocyansyre kan forårsage forgiftning..

Kirsebær er virkelig værdifuld, mange tror, ​​at de er i stand til fuldt ud at tilfredsstille alle menneskelige behov for vitaminer og mineraler. Og til en vis grad er det. En lille håndfuld bær kan imødekomme 50% af det daglige behov for vitaminer.

Baseret på denne liste er kirsebær faktisk et sjældent og utroligt ønskeligt produkt. En lille mængde friske og ikke varmebehandlede bær kan dække næsten 100% af kroppens behov for vitamin C, B og zink.

Denne bær er værdifuld og har en behagelig smag. Det bruges som fyldstof i alle slags desserter, gelé, kompotter, is tilberedes. Bæret er kendt for sin rige søde eller sure smag, afhængigt af kirsebærsorten.

Fordelene og skaderne ved kirsebærsyltetøj

Og selvfølgelig kan man ikke ignorere det velkendte for alle, kirsebærsyltetøj. Er der nogen fordel ved det, og vil det skade kroppen??

Varmebehandling øger frugtens holdbarhed betydeligt, og tilberedningsprocessen giver den fremragende smag og aroma..
Marmelade opbevarer jern, hvilket er vigtigt for røde blodlegemer.
Produktet anbefales til lave hæmoglobinniveauer som et anæmiadvarsel..

Coumarin er et stof, der reducerer blodkoagulation. Dette element forhindrer dannelsen af ​​åreforkalkning og forhindrer dannelse af blodpropper..

Antioxidant marmelade

Tocopherol - en antioxidant, der hæmmer forældelsen af ​​kroppen, hjælper med at genoprette slimhinder og hud, hæmmer Alzheimers sygdom.

Hvis du bruger marmelade i moderation, kan du gavne hjertet og blodkarrene, undgå åreknuder og trombose.

Derudover indeholder frugter en masse anthocyaniner - en antioxidant, der kan fjerne unødvendigt kolesterol i kroppen, lindre manifestationerne af gigt og reducere risikoen for disse sygdomme..

Forsigtig - hydrocyansyre og allergier

Men man bør ikke glemme farerne ved et sødt produkt, der opbevares i mere end et år. Fostrets knogler udskiller hydrocyansyre over tid.
Stoffet, der kommer ind i kroppen, forstyrrer organers aktivitet og kan forårsage farlige fejl..
Du kan ikke give dette marmelade til børn under et år, da bæret kan forårsage allergi.

Derudover består næsten halvdelen af ​​produktet af sukker, som fremmer kariesdannelse og anbefales ikke til diabetikere..

Produktets sammensætning indeholder meget kalorier, og hvis det indtages for meget, tilføjer det dig ekstra kilo vægt.

Kirsebærhistorie

Kirsebær har en rigtig rig historie. I øst betragtes den til i dag som praktisk talt den vigtigste plante. Faktisk blev denne bær værdsat af de gamle munke og elskede at forkæle sig selv med den, fordi frugten er både sund og kaloriefattig, velsmagende og helt kan erstatte en fuldgyldig dessert.

De første henvisninger til disse frugter dateres tilbage til det 4. århundrede f.Kr., de findes næsten overalt i Asiens lande. Navnet på bæren høres som Cerasus, fra handelshavnen i Asien - Kerazunda, derfra for flere århundreder siden, alle slags varer og mad blev leveret til nabolandene.

Tilbage i det 1. århundrede viste træet sig at være i det store Rom, og efter nogle år efter at have fået berømmelse spredte frugterne sig meget bredt i hele Europa.
I regionerne i Rusland blev planten berømt i det 15. århundrede, og den var meget glad for et stort antal af befolkningen. Marmelade, kompotter, gelé, tærter og mange forskellige retter blev fremstillet ud fra produktet..

Derudover blev planten højt værdsat for sine medicinske egenskaber, fordi selv oldeforfædre følte bærens livgivende kraft på sig selv..

I øjeblikket dyrkes træet næsten overalt, kun i Rusland er der omkring 200 forskellige sorter af denne plante..

Frossen kirsebær

Den frosne bær bevarer alle egenskaber ved frisk, ikke ringere i smag og konsistens. Men for at frosne kirsebær kan bevare deres maksimale nyttige sammensætning for mennesker, skal de fryses i henhold til visse regler..

I fødevarefabrikker udføres denne manipulation med det samme. Derhjemme kan dette ikke gøres. Bærene skal være intakte, faste og faste. Kirsebær skal vaskes grundigt, tørres og derefter anbringes i en madbeholder eller plastpose..

Bær kan fryses med eller uden frø. Derudover skal du prøve at sikre, at de frugter, du har købt, ikke ligger i lang tid, jo mindre tid før frysning, desto flere fordele vil frosne kirsebær give kroppen..

Bæret opbevares i lang tid - op til et år. Optøet frugt, frys ikke igen. Fordelene og skaderne ved sådanne kirsebær ligner friske og tørrede.
Ved madlavning bruges det til at fremstille dumplings, søde desserter og bruges som fyldstof til forskellige bagværk..

Vitaminer i kirsebær

VitaminerIndhold
A-vitamin0,38 mg
Vitamin B10,03 mg
Vitamin B20,04 mg
Vitamin B50,14 mg
Vitamin B60,04 mg
Vitamin B90,008 mg
C-vitamin10 mg
MineralerIndhold
Kalium173 mg
Fosfor15 mg
Magnesium9 mg
Jern0,3 mg
Zink0,1 mg

Nu ved vi kender til egenskaber, fordele og farer ved kirsebær, kan vi med rimelighed beslutte om valget af, hvad vi fodrer vores krop.
Produktet er nyttigt i enhver form. Uden at miste sine kvaliteter vil kirsebær give os et godt helbred, selv om vinteren.

Kirsebær

Dette er en frugtplante fra slægten blomme, af den lyserøde familie. Forskere mener, at det har været kendt for mennesket i mere end 2000 år, og for første gang blev det tæmmet i det nuværende Kina og Kaukasus. Fra et botanisk synspunkt er kirsebær en stenfrugt, men i hverdagen betegnes de traditionelt som bær..

Kirsebær bruges aktivt til madlavning og ernæring. På grund af dets vitamin- og mineralkompleks har det dog et stort potentiale inden for videnskabelig medicin og kosmetologi. Hvad der får kirsebær til at skille sig ud fra andre frugter, er deres høje niveauer af antioxidanter og organiske syrer. De styrker kroppen og fremmer regenereringsprocesser.

Nyttige egenskaber ved kirsebær

Sammensætning og kalorieindhold

Grundlæggende stoffer
(g / 100 g):
Frisk
bær [1]
Frosset
intet sukker [2]
Tørret
med sukker [3]
Dåse
i sukkersirup [4]
Frisk
juice [5]
Vand86,1387,2016.6075,6685,18
Kulhydrater12.1811.0280.4523.2713.70
Sukker8.499.0267.1522.1712.21
Fordøjelsesfibre1.61.62.51.1-
Protein1,000,921.250,730,31
Fedt0,300,440,730,100,54
Kalorier (Kcal)50463339159
Mineraler (mg / 100 g):
Kalium17312437693161
Calciumsekstentretten38titretten
Fosforfemtenseksten36ti17
Magnesiumnini226elleve
Natrium31tretten74
Jern0,320,530,681,30,42
Zink0,100,100,250,060,03
Vitaminer (mg / 100 g):
C-vitaminti1.719.32.07.4
PP-vitamin0,4000,1370,8670,1680,3
A-vitamin0,3850,2610,8490,214-
E-vitamin0,070,050,170,23-
Vitamin B60,0440,0670,1010,0440,037
Vitamin B20,0400,0340,1010,0390,02
Vitamin B10,0300,0440,0580,016
0,060

Først og fremmest skal det bemærkes, at kirsebærs kemiske sammensætning i høj grad afhænger af sorten, jordens sammensætning og klimaet, hvori den vokser..

Under alle omstændigheder bringer friske og tørrede frugter kroppen de største fordele. På trods af at de ikke kan identificeres som mestre med hensyn til indholdet af et eller andet nyttigt element, er en bred vifte af vitaminer og mineraler mere eller mindre ensartet repræsenteret i dem. Interessant nok, når kirsebær tørres, går næringsstoffer ikke kun tabt, men antallet stiger. Bær tåler ikke frysning så godt - nogle af næringsstofferne ødelægges stadig.

Det er bedre at tørre kirsebær uden tilsætning af sukker, ellers øges deres kalorieindhold. Bær, der er konserveret i syltetøj med kirsebær, er også kendetegnet ved et højt sukkerindhold og et højt kalorieindhold. Derudover indeholder de markant mindre vitaminer og mikroelementer, derfor bestemmes skadevirkningerne og sundhedsmæssige fordele ved kirsebær af den måde, hvorpå de tilberedes eller høstes.

Helbredende egenskaber

Når vi ser på ovenstående tabeller, kan vi konkludere, at kirsebær er rige på vitamin A og C (100 g af disse bær vil give 20% af den daglige værdi af retinol og 12% ascorbinsyre). Derudover indeholder de B-vitaminer samt vitamin E og PP. Også kirsebær er en kilde til de essentielle aminosyrer tryptophan, folinsyre og pektinsubstanser [6]. Desuden indeholder bær kalium, fosfor, calcium, magnesium, jern, zink, kobber osv. Men deres vigtigste trumfkort er indholdet af antioxidanter.

At spise kirsebær kan have en positiv effekt på det kardiovaskulære systems funktion. PP-vitamin, især i kombination med ascorbinsyre, reducerer kapillærpermeabilitet og fremmer etableringen af ​​metaboliske processer i væggene i blodkarrene [7]. Derudover indeholder kirsebærs kemiske sammensætning coumariner (hovedsageligt oxycoumariner), som er involveret i reguleringen af ​​blodkoagulation. Deres virkninger kan sammenlignes med antikoagulantia, som forhindrer blodpropper..

Man kan ikke ignorere det faktum, at kirsebær indeholder vitamin B9 eller folsyre. Mere vigtigt er, at jern og C-vitamin kommer ind i kroppen sammen med det fra bærene. Hele dette kompleks er yderst nyttigt til anæmi..

På grund af tilstedeværelsen i deres sammensætning af et sæt organiske syrer, nemlig ascorbinsyre, citronsyre, æblesyre, kirsebær bidrager til en stigning i mavesyre og anbefales til gastritis (med lav surhed). Og tilstedeværelsen af ​​salicylsyre, myresyre og ravsyre bestemmer til gengæld bærens bakteriedræbende egenskaber..

Kirsebær er rig på antioxidanter, især anthocyaniner - glycosider, der bestemmer bærens farve. Dette plantepigment hjælper kroppen med at bekæmpe betændelse og oxidativ stress, der skader sunde celler [8]. Derudover fjerner anthocyaniner urinsyre fra kroppen og forhindrer dens krystallisering med efterfølgende aflejring på leddene. Således kan kirsebær være en assistent i behandlingen af ​​gigt eller i det mindste hjælpe med at lette dets angreb..

Pektinsubstanserne indeholdt i kirsebær, der betragtes som fremragende naturlige enterosorbenter, hjælper med at rense kroppen og fjerne giftige elementer fra den. De hjælper også med at opretholde normale kolesterolniveauer..

Tilstedeværelsen af ​​kalium og magnesium i bæren sikrer fjernelse af overskydende væske fra kroppen. Forbruget af kirsebær alene hjælper selvfølgelig ikke med at løse problemet med ødem, men i kombination med et reduceret saltindtag og aktiv bevægelse kan du stole på en mærkbar effekt.

Den betydelige mængde kobber i frugten antyder, at den har beroligende egenskaber og bidrager til at berolige nervesystemet. Denne effekt er imidlertid ikke så udtalt, at man kan regne med kvalitative ændringer i tilstanden hos mennesker med alvorlige nervesygdomme..

Bemærk, at sammen med frugterne af kirsebær kommer en af ​​de essentielle aminosyrer, tryptophan, ind i kroppen, hvorfra hormonerne serotonin og melatonin syntetiseres. Sidstnævnte deltager aktivt i reguleringen af ​​døgnrytmer og har en positiv effekt på søvnens varighed og kvalitet. Eksperimenter har vist, at et dagligt indtag på 240 ml kirsebærsaft i fem dage hjælper med at eliminere søvnproblemer og hjælper mennesker med søvnløshed til at falde i søvn [9].

De antiinflammatoriske og antioxidante egenskaber af flavonoiderne, der udgør bæren, giver hurtig muskelgendannelse efter aktiv fysisk anstrengelse [10]. Kirsebærsaft kan hjælpe med at lindre smerter og mindre muskelbetændelse og vil være gavnlig ved regelmæssig motion.

Brug af kirsebær i medicin

I dag bruges kirsebærfrugter ikke aktivt i konventionel medicin, selvom fordelene og skaderne ved denne frugt undersøges af mange forskere. Men inden for farmakologi bruges kirsebærgummi (en klæbrig masse, der stikker ud fra en træstamme på steder med barkskade) allerede. På grund af dets egenskaber bliver det normalt en vaccine-adjuvans - et stof designet til at forbedre kroppens immunrespons på det injicerede antigen.

Derudover bruges det i lægemiddelafgivelsessystemer - til at transportere lægemidlet direkte til det eller de ønskede organer. Undertiden udfører tyggegummi også en rent teknisk funktion af en emulgator, hvilket forhindrer, at de forskellige komponenter i lægemidler blandes. Endelig anvendes "kirsebærlim", som har indhyllende egenskaber, undertiden til fremstilling af lægemidler, der er rettet mod behandling af gastrointestinale sygdomme..

Det er også værd at bemærke, at urte-diuretika har vundet popularitet for nylig. I modsætning til kemiske lægemidler hjælper de med at slippe af med overskydende væske med mindre tab af nyttige elementer. Blandt dem er et afkog af kirsebærstilke. Det kommer i form af biologisk aktive kosttilskud og har en mild effekt på kroppen. Farmaceutiske virksomheder, der udvikler sådanne lægemidler, hævder, at på grund af tilstedeværelsen af ​​kalium og flavonoider i kirsebær hjælper supplementet med at bekæmpe betændelse i urinvejen..

Endelig i betragtning af at kirsebær har en stærk behagelig duft, bruges naturlig aroma i vid udstrækning til at forbedre smagen og lugten af ​​medicin (slik, tabletter, blandinger, sirupper, pulvere osv.)

Kirsebær i folkemedicin

Da kirsebær er et meget almindeligt og overkommeligt produkt med mange nyttige stoffer, bruges de ofte i traditionelle medicinopskrifter. Fra frugter og andre dele af planten (tyggegummi, blade, stilke, kviste) tilberedes infusioner, afkog, potions, komprimeres og bades. Du bør dog ikke blive båret af selvmedicinering, og hvis du har helbredsproblemer, bør du helt sikkert konsultere en læge. Med godkendelse fra en læge kan kirsebær være et godt supplement til medicinsk behandling, men ikke en erstatning for det..

I sig selv betragtes friske bær som et mildt afføringsmiddel. De hjælper med at løse problemet med forstoppelse, der opstår med en persons ringe mobilitet. Også kirsebær er en effektiv assistent i kampen mod dårlig ånde. Det bør præciseres, at frugten ikke løser de sundhedsmæssige problemer, der resulterer i dårlig ånde. Men i tilfælde hvor du spiste et produkt, der ved fordøjelsen frigiver svovlforbindelser (for eksempel hvidløg), vil kirsebær hjælpe med at neutralisere "smagen".

Der er mange populære opskrifter, der hjælper med at bekæmpe hypertension. Så ifølge en af ​​dem er det nødvendigt at male i en blender eller passere gennem en kødkværn 200 g friske pitted kirsebær, 2 fed hvidløg og 1 spiseskefuld honning. Du skal tage en sådan blanding en spiseskefuld dagligt før morgenmaden..

Hvad angår frisk kirsebærsaft, anbefaler folkelige healere at bruge den til epilepsi og nogle psykiske sygdomme. Drikken har en beroligende virkning på grund af det kobber, den indeholder. Det har også en positiv effekt på fordøjelsessystemet og forbedrer appetitten. Desuden antages det, at saften er i stand til at bekæmpe patogenerne ved dysenteri og vil være effektiv mod feber og bronkitis (som et slimløsende middel). Endelig forhindrer kombinationen af ​​kirsebær- og vandmelonsaft nyresten. Drik normalt et glas efter hvert måltid..

Kirsebærgummi eller simpelthen "lim" af træ omslutter godt og anbefales derfor til behandling af betændelse i slimhinderne i tarmene og maven. Traditionelle healere hævder, at dens regelmæssige brug reducerer og normaliserer surhedsgraden i maven og derved hjælper med at slippe af med halsbrand og smerter i højre side. Derudover fremmer tyggegummiet den hurtige heling af ubrudte calluses. Efter et varmt bad, skyl dine fødder med koldt vand, påfør frisk "lim" på det ømme sted og fastgør med et gips.

Endelig anses blade af kirsebærtræer for at være et godt middel til at stoppe næseblod og fremskynde sårheling. Traditionelle healere anbefaler at dyppe vatpind eller forbindinger i en velling af hakkede friske blade.

Afkog

Ved forkølelse ledsaget af ondt i halsen anbefaler folkelige healere at lægge 500 g friske kirsebær i 500 ml tør rødvin og koge i 10 minutter. Tilsæt lidt sukker i slutningen. Du skal tage en drink et halvt glas 3-4 gange i løbet af dagen. Også kirsebær kan bruges som antipyretikum mod forkølelse hos børn. Du skal tage 100 g tørrede frugter, hælde 500 ml vand over dem og holde på svag varme, indtil ca. en tredjedel af væskevolumenet er fordampet. Når den indtages, skal drikken være varm.

Ud over selve bærene bruges blade ofte til at forberede afkog. For eksempel til leversygdomme anbefales det at tage 10 g hakkede blade, tilsæt 1 glas mælk og kog på svag varme i 30 minutter. Filtrer derefter bouillon og tag 100 ml tre gange om dagen. Bemærk, at bladene skal skylles grundigt inden madlavning..

Kirsebærkviste betragtes som meget nyttige i folkemedicin. De skal også vaskes grundigt, dækkes med varmt vand, koges og koges i 5 minutter. Den resulterende væske skal filtreres gennem cheesecloth og få lov til at afkøle. En sådan bouillon drikkes normalt med fordøjelsesbesvær og kolik, et glas 3-4 gange om dagen. Du kan også tilføje lidt mælk til det og tørre dine fødder med det hver morgen og aften. Ifølge traditionelle læger, vil en sådan procedure hjælpe med at lindre træthed og gøre huden på benene blød..

Kirsebærstilke er en anden almindeligt anvendt ingrediens i folkemedicin. De tilbyder at behandle betændte led (gigt, gigt, gigt) samt bruge dem til urolithiasis og ødem som et diuretikum. Som regel fremstilles bouillon med en hastighed på 40 g stilke pr. 1 liter vand. De vaskede kirsebær "haler" hældes over med vand og koges over svag varme i 10 minutter. Derefter filtreres og afkøles bouillon. Bør tages et halvt glas 3 gange dagligt før måltider. Dette stof kan også gnide leddene om natten..

Infusioner

Infusioner af frugt, blade, stilke og kirsebærkviste anbefales til brug i kolik, fordøjelsesbesvær, høj temperatur, bronkitis og hjertesygdomme. I tilfælde af problemer med mave-tarmkanalen tager de normalt ca. 10 blade, vasker dem og hælder 500 ml kogende vand. Væskerne får lov til at brygge under låget i ca. 30 minutter. Sil gennem osteklud og afkøling, drik et halvt glas infusioner 4 gange om dagen.

For at sænke temperaturen foreslås det at hælde kogende vand over 300 g friske bær uden frø, lad dem brygge under låget i 30 minutter og drikke et antipyretisk middel i varm tilstand. Ved kronisk bronkitis hældes 1 tsk knuste stilke med et glas kogende vand og får lov til at brygge lidt. Du skal drikke 3-4 gange om dagen. Du kan også tage ca. 10 kirsebærkviste op til 10 cm lange, hæld 1 liter vand over dem, kog i 5 minutter og lad det brygge i ca. en halv time. Drik flere gange om dagen og tilsæt honning.

For at forberede en infusion til smerter i hjertet, skal du tage tørrede kirsebær, tilsætte tørret tjørn eller hyben til dem, hæld kogende vand og lad det trænge ind under låget i 40 minutter. Tag et halvt glas tre gange om dagen før måltiderne.

Kirsebær i orientalsk medicin

Allerede i oldtiden blev kirsebær i øst ikke kun brugt som et fødevareprodukt, men også som et middel. For eksempel blev det antaget at sænke blodtrykket, behandle kvalme, lindre kogning af galde og styrke lever og mave. De knuste knogler sammen med en væge blev indsat i åbningen af ​​penis for at helbrede urinvejen. Og munkene brugte kirsebær til at knuse sten i blæren. Kirsebærsaft blandet med vin blev betragtet som et godt hostedæmpende middel..

Kirsebær blev også brugt som et kosmetisk produkt. For eksempel blev det antaget, at påføring af syrlig kirsebærsaft til dit ansigt ville hjælpe med at gøre huden lysere og udglatte rynker. Derudover blev bærene brugt til at behandle forskellige kvindelige problemer, forbedre amning og med kraftig menstruation..

I kinesisk traditionel medicin betragtes dette bær stadig som et middel til at bevare den indre energi "qi". Derudover bruges det eksternt til behandling af sygdomme i hud og sår. Det bruges også til reumatisk betændelse..

For at rense kroppen, varme maven og stoppe blødningen bruger kinesiske traditionelle healere blade, kviste og endda plantens rødder. Imidlertid advarer de mod overdreven indtagelse af denne frugt, da det kan føre til en ubalance mellem yin og yang energi i kroppen..

Kirsebær i videnskabelig forskning

Det er længe blevet bemærket, at kirsebærfrugter og andre dele af denne plante har en gavnlig virkning på forskellige systemer og menneskelige organer på grund af sin kemiske sammensætning (rig og varieret sæt vitaminer og et stort antal sporstoffer). Forskere stræber imidlertid efter at få mere detaljerede oplysninger om egenskaberne af dette bær og dets evne til at bekæmpe visse sygdomme..

Amerikanske forskere har således bekræftet antagelsen om, at kirsebærsaft forbedrer søvnens kvalitet og varighed. Ifølge deres erfaring kan mennesker med søvnløshed slippe af med dette problem ved at vedtage en vane at drikke 2 glas frisk kirsebærsaft et par timer før sengetid. Ifølge dem øges søvnvarigheden med i gennemsnit 90 minutter. Virkningsmekanismen forklares med tilstedeværelsen af ​​kemiske forbindelser proanthocyanidiner i kirsebær, som bremser nedbrydningen af ​​tryptophan, som igen er involveret i syntesen af ​​melatonin, søvnhormonet [11].

Kirsebærsaft har også vist sig at påvirke blodtrykket. I en undersøgelse om dette emne, to timer efter modtagelse af 300 ml frugtdrink hos forsøgspersoner med tendens til hypertension, faldt både systolisk (øvre) og diastolisk (lavere) blodtryksindikator markant. Efter 6 timer vendte tilstanden helt tilbage til normal [12].

Forskere lægger særlig vægt på det faktum, at for at opnå den ønskede effekt er det nødvendigt nøje at overvåge dosis og tid. Så hvis deltagerne i eksperimentet tog de samme 300 ml juice, men i portioner på 100 ml i tre timer, så var der ingen signifikante ændringer i deres blodtryk. Således kan vi konkludere, at de nødvendige processer kun startes i kroppen efter samtidig assimilering af en bestemt dosis juice [12].

Hvis vi ikke taler om en lokal måde at håndtere trykstød på, men om behandling af hypertension, formåede forskerne i et andet eksperiment at opnå en langsigtet normalisering af testpersonernes blodtryk efter daglig forbrug af 480 ml kirsebærsaft i 12 uger. Desuden havde de et fald i kolesterolniveauer [15].

Nylige undersøgelser foretaget af russiske forskere har vist en anden mulig anvendelse af kirsebærgummi. Ud over at blive brugt som en vaccine-adjuvans og emulgator kan den også bruges som et uafhængigt sårhelende lægemiddel. Så det blev fundet, at kirsebær "lim" giver en antibakteriel virkning takket være polymeren af ​​galactose og arabinose i dens sammensætning. Efter at have udført et eksperiment på mus konkluderede forskerne, at tyggegummipulver er mest effektivt i den indledende fase af sårprocessen. Det fjerner mikrober fra celler, irriterer ikke nærliggende væv og fremskynder helingsprocessen [13].

Ifølge resultaterne af nyere forskning foretaget af forskere fra USA har kirsebærfrugterne højt indhold af antioxidanter, hvilket gør det muligt at bekæmpe oxidativt stress, hvilket reducerer risikoen for ødelæggelse af sunde celler i kroppen. Det hjælper også med at regulere niveauet af triglycerider (stoffer, der ophobes i cellerne i fedtvæv) i blodet. Det vides, at disse lipider er kroppens energiressource, men det ukontrollerede forbrug af fede fødevarer, især fastfood, fører til deres overdreven ophobning i karene og som følge heraf udviklingen af ​​aterosklerose og andre hjerte-kar-sygdomme [14].

Forskning har vist, at indtagelse af kirsebær sammen med 30 minutters fysisk aktivitet kort før spisning af fede fødevarer reducerer risikoen for overdreven akkumulering af triglycerider på grund af øget antioxidantaktivitet i kroppen [14].

Derudover tiltrækker de sundhedsmæssige fordele ved kirsebær opmærksomhed fra forskere, der søger alternativer til at forhindre knogleskader ved leddegigt. Eksisterende stoffer har alvorlige bivirkninger og kan ikke anvendes på et ensartet grundlag. Undersøgelser på mus har vist, at kirsebærpræparater kan være gavnlige som en forebyggende foranstaltning til kronisk reumatoid betændelse [16].

Endelig har flere nylige undersøgelser vist fordelene ved kirsebær for atleter. Antiinflammatoriske og antioxidantegenskaber giver atleter mulighed for at træne længere og tungt og fremskynde genopretningsprocessen. I et eksperiment indtog professionelle løbere 710 ml kirsebærsaft dagligt en uge før og et par dage efter et maratonløb. Det blev bemærket, at de oplevede mindre muskelsmerter, og deres bedring var hurtigere end gruppen løbere, der fik placebo [17].

Kirsebær til vægttab

Kirsebær betragtes som en slankende mad. Dette er til dels sandt, fordi frisk frugt indeholder en lav mængde kalorier - kun 50 kcal pr. 100 g. Selvom du skal være opmærksom på, at det kun at spise kirsebær ikke vil føre til magiske resultater. For at opnå effekten er det også nødvendigt at introducere andre nyttige fødevarer i kosten og dyrke sport..

Ikke desto mindre kan kirsebær være en god hjælp i kampen mod fedme, da de ikke kun har få kalorier, men også rige på kostfibre. De bremser fordøjelsen og mætter en person i længere tid. Således kan bær være et godt alternativ til en snack bestående af sandwich eller slik..

Derudover har kirsebær et lavt glykæmisk indeks og forårsager ikke en kraftig stigning i sukkerindholdet i kroppen. Forresten, ifølge en undersøgelse foretaget af amerikanske forskere i 2014, fører kostvaner, der inkluderer fødevarer med et lavt glykæmisk indeks, til mere vægttab end kostvaner, der indeholder fødevarer med et lavt fedtindhold [19].

Forresten, ernæringseksperter anbefaler især at spise kirsebær, hvis du ofte spiser fastfood eller anden fedtholdig mad. Bær bidrager til at reducere antallet af ophobning af fedtstoffer, især triglycerider, reducere risikoen for at udvikle hjerte-kar-sygdomme og type 2-diabetes [18].

Kirsebær i madlavning

Kirsebær er en almindelig og overkommelig frugt, så de kan findes i næsten ethvert køkken i verden. Denne bær er især elsket i Ukraine, hvor dumplings med kirsebær betragtes som en af ​​de traditionelle nationale retter. Generelt tilberedes konfekturer, syltetøj, saucer af kirsebær, de tilsættes som fyld til kager og tærter, de er fyldt med and, de bruges til at lave kompotter, gelé, smoothies, cocktails, likører (portugisisk ginjinha) og likører. Interessant nok tilsættes plantens blade til agurker, når de bevares for at give dem skarphed..

En usædvanlig anvendelse af kirsebær blev fundet i Japan. For det første sælger de chips med smagen af ​​dette bær, og for det andet er is med en ekstraordinær kombination af tomat og kirsebær populær. Forresten, hvis vi taler om at kombinere denne frugt med andre produkter, så er jordbær, hindbær, citrusfrugter, bananer, nektariner, chokolade, vanilje, kanel, hasselnødder og mandler gode. Med hensyn til drinks kombineres kirsebær med cognac, vin, vermouth. Du kan tilføje denne bær til gærede mælkeprodukter og oste.

For eksempel er det meget passende i en sommerkage med ostemasse-gelé, som er let at tilberede og ikke kræver bagning. For at forberede det har du brug for:

  • 500 g kirsebær;
  • 500 g creme fraiche;
  • 500 g hytteost;
  • 500 g sukker
  • 100 g smør
  • 200 g almindelige kager
  • 50 g gelatine;
  • 1 pakke kirsebærgelé.

Kager knust i krummer skal blandes med smeltet smør og lægge en skorpe på bunden af ​​formen. Derefter skal du slå hytteost, creme fraiche og sukker, tilsæt gelatine og slå alt igen, indtil der opnås en homogen masse. Halvdelen af ​​kirsebærene skal udgraves, formales til en puré og hældes i den allerede tilberedte fløde. Hæld kagen med den resulterende blanding og læg den i køleskabet, indtil den størkner. Sæt de resterende kirsebær på kagen og fyld toppen med kogt gelé. Vi sender kagen i køleskabet igen, indtil den størkner.

Forresten kan du bruge specielle maskiner eller håndholdte enheder til hurtigt at skrælle kirsebær. De vil i høj grad lette og fremskynde processen. Hvis du har brug for at skære skrællede kirsebær i halve for at forberede eller dekorere en skål, kan du ty til livshacket, der bruges til at skære cherrytomater. Sandt nok skal det huskes, at denne metode kun fungerer, hvis du har store nok og ikke overmodne frugter. Så bærene er tæt lagt på en flad plade eller plade, dækket med noget, der er den samme flade på toppen, og hold den ovenpå med din hånd, hold dem imellem med en skarp kniv og skær dem således i to halvdele.

Endelig skal det bemærkes, at kirsebær er blandt de ti bedste frugter og grøntsager, der er mest modtagelige for forurening med pesticider. For at rense frugten anbefales det at blande 1 spsk citronsaft, 1 spsk eddike og 1 glas vand. Kirsebær skal ligge i denne opløsning i 10 minutter, og derefter skal de skylles med rindende vand..

Hvor kun drikkevarer ikke tilsætter kirsebær. Dette inkluderer varm punch, gløgg, te og afkølende smoothies, juice, kompotter og forskellige alkoholholdige cocktails. Efter vores mening fortjener opskriften på vinterbærte særlig opmærksomhed. For at forberede det skal du ælte en håndfuld optøet kirsebær med mynte og honning, tilsæt 500 ml hibiscus og citron. Blandt sommerdrikke skiller en forfriskende smoothie sig ud. For at forberede det skal du male et glas mynteblade, 200 g jordbær, 200 g kirsebær, 2 bananer i en blender og tilsæt 1 glas vand.

Kirsebær i kosmetologi

For ikke så længe siden gennemførte kinesiske forskere et eksperiment, der demonstrerede effektiviteten af ​​kirsebærblomsterkstraktekstrakt i kampen mod hudbetændelse i forskellige etiologier. Sandsynligvis er udseendet af passende kosmetik ikke langt væk. Hvad angår den eksisterende kosmetik, skal du være opmærksom på den naturlige kirsebærfrøolie..

Det ekstraheres fra knuste råmaterialer ved koldpressning. Opvarmning, raffinering eller anden yderligere rensning fratager olien uforsæbelige fraktioner - biologisk aktive stoffer, der fremmer hudregenerering. Derfor skal du omhyggeligt læse etiketterne, når du køber produktet og være opmærksom på ekstraktionsmetoden.

Olien er baseret på oleinsyre, stearinsyre, linolensyre og palmitinsyrer samt antioxidanter, tocopheroler, vitamin E og A. På grund af tilstedeværelsen af ​​den sjældne eleostearinsyre betragtes dette middel som et af de bedste naturlige forsvar fra ultraviolette stråler. Det kan ikke kun bruges i ansigtet, men også til at pleje huden i hele kroppen såvel som på læberne og omkring øjnene. Det er let i struktur og absorberes hurtigt..

Ved at skabe et usynligt beskyttende lag på huden beskytter olien det ikke kun mod solen, men forhindrer også fordampning af fugt og udjævner hydrolipidbalancen. Produktet har også en let nærende virkning, fremmer kollagensyntese og opretholder hudens struktur. Når det bruges systemisk, kan det endda klassificeres som anti-aging kosmetik..

Der er også mange populære opskrifter til kosmetik baseret på kirsebær. De fleste af dem er ansigtsmasker. Blandt de mest populære er følgende:

  • kirsebærhonning (5 modne bær + 1 tsk flydende honning) - til tør hud;
  • kirsebær og æg (5 modne bær + 1 æggeblomme) - til fedtet hud;
  • kirsebærrømme (5 modne bær + 1 tsk creme fraiche) - til normal hudtype.

Farlige egenskaber ved kirsebær og kontraindikationer

Kirsebær indeholder mange nyttige elementer og har generelt en gavnlig virkning på kroppen. På samme tid er denne frugt imidlertid rig på organiske syrer, så den skal indtages omhyggeligt og ikke i for store portioner (ikke mere end et glas ad gangen). I dette tilfælde er det kun doseringen, der adskiller fordele og skader. Det er også bedre at helt opgive brugen af ​​kirsebær, når:

  • en tendens til allergi eller høfeber (en sæsonbestemt allergisk reaktion på pollen);
  • forværring af mavesår;
  • gastritis med høj surhed
  • blærebetændelse
  • kroniske lungesygdomme.

Derudover anbefales det ikke at spise kirsebær på tom mave, da dette kan irritere maveforingen. Du skal også skylle munden efter at have spist bær og frisk kirsebærsaft, da de kan ødelægge tandemaljen. Endelig skal du være forsigtig med kirsebærhuller, som, når de sluges, frigiver hydrocyansyre og kan have en toksisk effekt på kroppen. Sandt nok, hvis du ved et uheld slugte en kerne, skal du ikke bekymre dig, den dødelige dosis er ca. 50 frø.

På trods af nogle kontraindikationer, hvis du bruger kirsebær i moderering, medfører de uvurderlige fordele for kroppen: de starter regenereringsprocesser, styrker nervesystemet og det kardiovaskulære system, sænker kolesterolniveauet og forhindrer mange sygdomme.

Vi har samlet de vigtigste punkter om fordele og mulige farer ved kirsebær i denne illustration og vil være meget taknemmelige, hvis du deler billedet på sociale netværk med et link til vores side:

Hvordan man vælger og opbevarer kirsebær

Friske kirsebær skal være faste, men ikke faste - når de presses let, skal der være en følelse af, at bæret kan knække. Frugterne skal have petioles, ellers begynder de at miste juice på grund af hudens tåre og hurtigt forværres. Mætning af frugtens farve indikerer ikke altid deres modenhed, men kan indikere, at de tilhører en eller anden sort (nogle kirsebær, selv når de er modne, forbliver skarlagen uden at få en burgunderfarvet farve). Kirsebær afkøles normalt. Umodne frugter kan vare op til ti dage, og modne frugter - omkring fem.

Hvis vi taler om høst af kirsebær til vinteren, fremstiller de traditionelt syltetøj og syltetøj fra dem. Varmebehandling fratager imidlertid bærene de fleste af vitaminerne, og det altid anvendte sukker tilføjer væsentligt kalorier. Derudover, hvis du konserverer kirsebær med frø, så skal de spises inden for et år, ellers begynder der at dannes giftig hydrocyansyre. Men kirsebær bevarer alle deres gavnlige egenskaber, når de tørres. Du kan opbevare et sådant produkt i køleskabet, og dette er en af ​​de bedste måder til vinterforberedelse..

Bær kan også fryses. Selvom mængden af ​​vitaminer, især C-vitamin, vil falde lidt, vil kirsebær stadig være gavnligt i den kolde årstid. Det anbefales at fryse frugten straks efter høsten. Hvis du køber bær i supermarkeder, anbefales det at sørge for, at pakken indeholder så få isstykker som muligt, og frugterne er fri for rådne. Forresten er stødfrysning blevet mere og mere populær på det seneste, når et produkt sættes i vakuumemballage og udsættes for så lave temperaturer, at det i stedet for de sædvanlige 2-3 timer fryser på 30 minutter og mister mindre næringsstoffer..

Interessante fakta

Kirsebærtræer vokser i næsten alle hjørner af verden og tiltrækker ikke kun muligheden for at høste velsmagende og sunde frugter, men også muligheden for at nyde den ekstraordinære skønhed af planter i deres blomstringsperiode. I asiatiske lande er der for eksempel ud over almindelige kirsebær et stort antal prydplanter kaldet sakura. I slutningen af ​​marts - i begyndelsen af ​​april gør de byerne til en hvid og lyserød blomstrende pragt, der tiltrækker millioner af turister til at beundre.

Forresten er der i Japan endda et specielt udtryk "o-hanami", der betegner traditionen med at beundre kirsebærblomster. For nylig vises flere og flere ornamentale kirsebærtræer i andre lande i verden. For eksempel er der i København, Prag, New York allerede store parker næsten fuldstændig beplantet med disse træer..

Kirsebær kom til os fra Byzantium tilbage i XI århundrede. Og allerede i det XII århundrede. Yuri Dolgoruky lagde de første haver i Moskva-regionen. I XVIII-XIX århundreder. de første industrielle haver begyndte at dukke op i det russiske imperium.

Forresten, i begyndelsen af ​​det tyvende århundrede. Stykket af A.P. Tjechovs "Kirsebærplantagen", hvor kirsebærtræet spiller en plotdannende rolle. Derudover afbildede den berømte børns forfatter J. Rodari i "The Adventures of Cipollino" to grevinder i form af kirsebær og gav dem de passende navne - grevinde kirsebær, og navngav deres unge nevø grev kirsebær.

I 2007 blev der åbnet et museum dedikeret til kirsebær i Rusland, i landsbyen Bolshiye Bakaldy. Her siden det 17. århundrede. disse bær dyrkes og forarbejdes. Og i byen Glubokoe i Hviderusland er der siden 2013 afholdt en festival dedikeret til denne frugt. På samme sted blev der rejst et monument over kirsebærtræet, og der blev lagt en stor have med 1414 træer (året byen blev grundlagt). Kirsebærblomstfestivalen afholdes årligt i april i Sydkorea. Hvad monumenterne angår, kan de ikke kun findes i Hviderusland, men også i Rusland (Vladimir) og endda i USA (Minneapolis).

Interessant nok har kirsebær og sød kirsebær på engelsk det samme navn "kirsebær". Og til afklaring bruger de normalt ord, der beskriver frugtens smag: "sur" (sur - henviser til kirsebær) og "sød" (sød - henviser til kirsebær).

  1. Amerikansk national næringsstofdatabase, kilde
  2. Amerikansk national næringsstofdatabase, kilde
  3. Amerikansk national næringsstofdatabase, kilde
  4. Amerikansk national næringsstofdatabase, kilde
  5. Amerikansk national næringsstofdatabase, kilde
  6. Garrido M., Espino J., Toribio-Delgado A.F., Cubero J., Maynar-Marino J.I., Barriga C., Paredes S.D., Rodriguez A.B. Et kirsebærbaseret produkt af Jerte Valley som levering af tryptophan. 2012, s. 9-14.
  7. Mashkovsky M.D. Lægemidler. - 15. udgave - M.: Novaya Volna, 2005. - S.629-630. - 1200 s.
  8. Gil-Cardoso K., Gines I., Pinent M., Ardevol A., Arola L. Kronisk tilskud med proanthocyanidiner i kosten beskytter mod diætinducerede tarmændringer hos overvægtige rotter // Molekylær ernæring og fødevareforskning. - 2017.
  9. Howatson G., Bell P.G., Tallent J., Middleton B., McHugh M.P., Ellis J. Effekt af tærte kirsebærjuice (Prunus cerasus) på melatoninniveauer og forbedret søvnkvalitet, - december, 51 (8), 2012.
  10. De Lima L., de Oliveira Assumpcao C., Prestes J., Denadai B. Forbrug af kirsebær som en strategi til at dæmpe træningsinduceret muskelskade og betændelse hos mennesker. Nutr. Hosp. 2015.
  11. Drik dette, sov 90 minutter mere om natten, kilde
  12. Kent K., Charlton K.E., Jenner A., ​​Roodenrys S. Akut reduktion i blodtryk efter forbrug af anthocyaninrig kirsebærjuice kan være dosisintervalafhængig: En pilot-cross-over-undersøgelse. Int. J. Food Sci. Nutr. 2016.
  13. Netylko G.I., Rumakin V.P., Bozhkova S.A., Polyakova E.M. Evaluering af virkningen af ​​ceravulgummi på sårhelingsprocessen i in vivo eksperiment // International Journal of Applied and Fundamental Research. - 2016. - Nr. 7-2. - S. 226-229.
  14. K.R. Polley, N.J. Oswell, R.B. Pegg, J.A. Cooper. Tærtekirsebærforbrug med eller uden forudgående træning øger antioxidantkapaciteten og nedsætter triglyceridniveauer efter et fedtfattigt måltid. Anvendt fysiologi, ernæring og metabolisme, 27. marts 2019.
  15. Chai S.C., Davis K., Zhang Z., Zha L., Kirschner K.F. Effekter af tærte kirsebærsaft på biomarkører for inflammation og oxidativt stress hos ældre voksne. Næringsstoffer 11 (2), 22. januar 2019.
  16. Moon N., Effiong L., Song L., Gardner T.R., Soung D.Y. Tærte kirsebær forhindrer knogletab ved inhibering af RANKL i TNF-overudtrykkende mus. Næringsstoffer 11 (1), 29. december, 2018.
  17. Kuehl K.S., Perrier E.T., Elliot D.L., Chesnutt J.C. Effektivitet af syrlig kirsebærsaft til at reducere muskelsmerter under løb: et randomiseret kontrolleret forsøg. Journal of the International Society of Sports Nutrition, maj 2010.
  18. Kirsebær: seks skjulte sundhedsmæssige fordele ved denne superfood, https://clearmedicine.com/suoerfoods-cherries/
  19. Sådan krymper du din talje med kirsebær, kilde

Det er forbudt at bruge materiale uden vores forudgående skriftlige samtykke..

Administrationen er ikke ansvarlig for ethvert forsøg på at bruge nogen opskrift, råd eller diæt og garanterer heller ikke, at de angivne oplysninger vil hjælpe eller skade dig personligt. Vær forsigtig og konsulter altid en passende læge!