Vitaminer i druer

Fordelene ved druer blev værdsat for mange århundreder siden. Inkluderet disse bær i kosten ved folk ofte ikke, hvor mange vigtige stoffer til sundhedsdruer der er, hvilke vitaminer det kan give..

Kemisk sammensætning af druer

Druer indeholder calcium og kalium, jern, zink, som er nødvendige for helbredet. Det indeholder også jod, kobber, fosfor, silicium og svovl. Produktet er mættet med aminosyrer involveret i stofskiftet: glycin, lysin, arginin, histidin og cystin. Sammensætningen af ​​druer inkluderer flavonoider. Disse stoffer ligner strukturelt østrogener (kvindelige hormoner).

Druer indeholder naturligt sukker - glukose og fruktose. Bær indeholder organiske fødevaresyrer: æblesyre, citronsyre, vinsyre.

Vitaminer findes i druer

Frisk frugt er mættet med vitamin C. Forbrug af 100 g af produktet giver en fjerdedel af den daglige værdi af dette stof. C-vitamin er vigtigt for at opretholde sund hud, tandkød, tænder og knogler. Det styrker det menneskelige immunsystem, bremser aldringsprocessen, regulerer stofskiftet, fjerner toksiner.

Druer er en naturlig kilde til B-vitaminer, deres indhold i bær (pr. 100 g):

  • B1, B2 - 0,07 mg;
  • B3 - 0,2 mg;
  • B5 - 0,05 mg;
  • B6 - 0,09 mg;
  • B9 - 2 mg.

B-vitaminer tager sig af nervesystemets tilstand og hjælper med at klare stress. Disse vitaminstoffer regulerer forløbet af metaboliske processer, forbedrer tarmfunktionen, normaliserer det kardiovaskulære systems aktivitet.

Grønne sorter indeholder vitamin K. Dette stof fremmer absorptionen af ​​calcium, styrker væggene i blodkarrene, beskytter mod ødelæggelse og giver dem elasticitet. Bær tjener som en kilde til vitamin E, H (biotin), vitamin P og PP. Vitaminerne A og E er mættet med druefrøolie. Det bruges til kosmetiske formål.

Mineraler findes i druebær

Druer er rige på mineraler, som kroppen har brug for til menneskers sundhed og velvære. Bær er berømte for deres høje kaliumindhold (15% af det daglige indtag). Kalium er uundværlig for hjertets og blodkarens sundhed.

Produktets calciumindhold hjælper med at sænke kolesterolniveauet i blodet og normaliserer blodtrykket. Calcium er det strukturelle materiale, hvorfra tand- og knoglevæv dannes.

Druer udgør 7% af det daglige kobberforbrug (baseret på 100 g produkt). Den menneskelige krop kan ikke syntetisere kobber alene; forsyningen skal konstant suppleres med mad. Kobber er afgørende for at opretholde et sundt antal hvide blodlegemer og derfor for immunsystemets normale funktion.

Det høje jernindhold i disse bær bidrager til effektiv iltforsyning til alle kropsvæv. Dette sporstof er en integreret del af mange enzymer og proteiner, der er involveret i destruktion af toksiner, forbedrer kolesterolmetabolismen.

Druer er en naturlig kilde til fosfor. Det sikrer det normale forløb af biokemiske reaktioner i kroppen, inkl. og celleånding. Fosfor er involveret i knogledannelse - i form af calciumphosphat er det det grundlæggende materiale til knoglevæv.

Magnesiumindholdet i produktet hjælper med at opretholde metaboliske processer i den menneskelige krop. Magnesium regulerer blodsukkerniveauet, normaliserer blodtrykket, tager sig af immunitet.

Druer kan også være en kilde til mangan, zink og natrium.

Nyttige druesorter

Det antages, at disse druesorter er særligt gavnlige og har mange medicinske egenskaber:

  • Riesling;
  • Muscat;
  • Kishmish;
  • Isabel;
  • Taifi lyserød.

Riesling er en sur sort. Understøtter hjertefunktion og forhindrer forekomsten af ​​ondartede svulster. At spise modne frugter hjælper med at forhindre Alzheimers sygdom, hjerte-iskæmi og forstyrrelser i nervesystemets funktion. Lavt kalorieindhold.

Muscat er hvid og lyserød. En række med højt indhold af aminosyrer, kalium og calcium. Giver styrkelse af immunsystemet, det kardiovaskulære og nervesystemet.

Muscat druer.

Kishmish er en sød sort med et højt glukoseindhold. Imidlertid forårsager det sjældent allergiske reaktioner. Hjælper med at håndtere stress, vaskulær sygdom, forhindrer lever- og nyresvigt.

Isabella - Sorte druer er rige på antioxidanter. Hjælper med naturlig rensning af kroppen. Frugtens bestanddele er aktivt involveret i hæmatopoiesis, en stigning i hæmoglobin.

Taifi pink er en række rig på vitamin E. Det forbedrer antitumor- og immunforsvaret i kroppen, hvilket er nødvendigt for kvinder under graviditeten. K-vitaminindhold giver forebyggelse af osteoporose. Anbefales især i overgangsalderen.

Kishmish

Sorten skylder sin popularitet til sin behagelige smag og mangel på frø. Rosiner produceres af denne drue. Friske og tørrede rosiner hjælper med at slippe af med irritabilitet, klare stress, gendanner det udmattede nervesystem. Det helbreder fordøjelsessystemet, forbedrer optagelsen af ​​mad, regulerer stofskiftet.

Modne frugter af denne sort kan hjælpe med vævsbetændelse. Det vil gavne mennesker med bronkitis, ondt i halsen eller forkølelse. Disse bær bremser aldringsprocessen: stofferne i dem er involveret i cellefornyelse. Kishmish styrker hjertemusklen, forbedrer blodcirkulationen.

Nyttige egenskaber ved druebær

Den ascorbinsyre, der findes i druer, påvirker syntesen af ​​hormoner, gendanner skjoldbruskkirtlens funktion og regulerer fornyelsen af ​​blodlegemer. Ved hjælp af dette produkt bemærker en person en forbedring af hukommelsen, reaktionshastighed og en stigning i koncentrationen. Kaliumindholdet i frugter stabiliserer hjernens funktion, styrker hjerte- og karvæggene, forbedrer iltforsyningen til væv.

Inkluderingen af ​​druer i den daglige diæt forhindrer udviklingen af ​​jernmangelanæmi, styrker immunforsvaret og giver en forebyggende virkning mod nyre- og leversygdomme. Regelmæssig brug af dette produkt kan reducere risikoen for åreforkalkning og få en foryngende effekt.

Det unikke ved druer er, at de er nyttige i enhver form: i form af friske bær, rosiner, friskpresset og gæret juice. For at bemærke et produkts gavnlige egenskaber skal du indtage det hver dag eller hver anden dag. For eksempel et glas juice om morgenen eller 10-12 bær i løbet af dagen. Nyttig dosis druevin - 30 g pr. Dag.

Kontraindikationer for brugen af ​​druer

På grund af deres høje indhold af fruktose og glukose er det ikke værd at spise for mange druer til mennesker med forhøjet blodsukker og svækket bugspytkirtel. På grund af det letfordøjelige sukker anbefales disse bær ikke til fedme. Spis ikke for meget mørke druer, da det er muligt at reducere niveauet af hæmoglobin i blodet.

Når du slanker for vægttab, er det bedst at afstå fra at medtage dette produkt i kosten. Fødevaresyrer i bær forbedrer appetitten, så en person kan føle en konstant sultfølelse. På grund af det høje syreindhold er det bedre at udelukke druer fra menuen for peptisk mavesår.

Bedøm artiklen!

Giv din vurdering til artiklen fra 1 til 5:

Gennemsnitlig bedømmelse: 4 / 5. Stemmer: 4

Ingen bedømmelser endnu, vær den første til at bedømme det!

Vi beklager, at denne artikel ikke var til hjælp for dig.!

Lad os ordne det.

Fortæl mig, hvordan vi kan forbedre denne artikel?

Druer

Druer (Latin Vitis) kaldes normalt frugterne af planten med samme navn, der tilhører druefamilien. Disse bær blev dyrket for 8000 år siden i Mellemøsten. Omkring samme tid blev vinkulturen født..

Allerede i oldtiden blev druer og deres derivater værdsat ikke kun for deres smag, men også for deres medicinske egenskaber. Moderne videnskabelig medicin bekræfter, at bær indeholder en stor mængde antioxidanter, der beskytter kroppen mod kroniske sygdomme i det kardiovaskulære og nervesystemet og også bidrager til kampen mod frie radikaler. Selv et højt sukkerindhold ødelægger ikke bæret, da det også indeholder stoffer, der forbedrer absorptionen af ​​glukose.

Nyttige egenskaber ved druer

Sammensætning og kalorieindhold

Grundlæggende stoffer (g / 100 g):Bøjletråd [1]Kishmish [2]Rosiner [3]
Vand81.3080,5415.46
Kulhydrater17.1518.1079,32
Sukker16.2515.4865,18
Fordøjelsesfibre0,90,94.5
Protein0,630,723.3
Fedt0,350,160,25
Kalorier (Kcal)6769299
Mineraler (mg / 100 g):
Kalium191191744
Calciumfjortenti62
Fosforti2098
Magnesiumfem736
Natrium2226
Jern0,290,361.79
Zink0,040,070,36
Vitaminer (mg / 100 g):
C-vitamin43.22,3
PP-vitamin0,3000,1880,766
E-vitamin0,190,190,12
Vitamin B60,1100,0860,174
Vitamin B10,0920,0690,106
Vitamin B20,0570,0700,125
A-vitamin0,0300,0200

Fra vitamin- og mineralkomplekset i druer er det vanskeligt at isolere de elementer, der findes i overflod her. Selvfølgelig er der nyttige stoffer i bæren, men i relativt små mængder. Men druer er rige på enkle sukkerarter og kulhydrater, men proteiner og grove fibre i deres sammensætning er minimale. Bemærk, at forskellene mellem forskellige druesorter (for eksempel med og uden frø) er ubetydelige..

Men situationen ændrer sig dramatisk, når det kommer til rosiner. Tørrede druer indeholder flere mineraler, fibre og vigtigst af alt - meget mere sukker og kulhydrater, hvilket fører til en kraftig stigning i kalorieindholdet. Således er det bedst at forbruge bærene friske. Og det anbefales at udelukke rosiner fra kosten, især for folk, der ønsker at tabe sig..

Helbredende egenskaber

Som nævnt ovenfor betragtes druer ikke som en vitaminbombe, men deres næringsstoffer yder stadig et værdifuldt bidrag til kroppen. For eksempel er kobber involveret i energiproduktion, og sammen med C-vitamin er det ansvarligt for dannelsen af ​​kollagen. Kalium er til gengæld afgørende for cellulær metabolisme. Et antal sporstoffer (calcium, magnesium, fosfor, mangan) og K-vitamin hjælper med at styrke knoglerne. Forresten giver 100 g bær 28% af det daglige indtag af K-vitamin, som kroppen ikke kun har brug for for sundt knoglevæv, men også for normal blodpropper. Derudover indeholder bærene små doser beta-caroten, lycopen, lutein osv..

De antioxidanter, der findes i druer, hjælper med at reducere niveauet af oxidativ stress i kroppen, hvilket er kendt for at være grundårsagen til mange kroniske sygdomme i nervesystemet og det kardiovaskulære system. Bemærk, at mørke bær har en mere kraftfuld antioxidant effekt, da de indeholder naturlige pigmenter af anthocyaniner..

Ud over at reducere oxidativ stress understøtter flavonoide komplekset det normale funktion af det kardiovaskulære system på flere andre måder. For det første reducerer disse stoffer risikoen for blodpropper ved at forhindre, at blodplader klæber sammen. For det andet, på grund af produktionen af ​​nitrogenoxid, udvider de blodkar, hvilket reducerer risikoen for hjerteanfald og hypertension. Derudover er der lidt phytosterol i druer (en planteanalog af animalsk kolesterol), som forhindrer dannelsen af ​​plaques på væggene i blodkarrene og dermed beskytter kroppen mod åreforkalkning.

Imidlertid tiltrækker antioxidantstoffet resveratrol, som tilhører gruppen af ​​polyphenoler, normalt mest opmærksomhed hos druer. Det krediteres med anti-cancer og anti-aging egenskaber. Derudover menes resveratrol at være i stand til at beskytte hjernen mod skader, der fører til forskellige neurodegenerative sygdomme, herunder Alzheimers sygdom. Bemærk, at mængden af ​​stof, der kommer fra druebær, ikke er så stor, at det forhindrer udviklingen af ​​en patologisk proces, men det kan forsinke dets forekomst..

Hvad angår effekten af ​​resveratrol på kræft, har eksperimenter vist, at brugen af ​​juice fra mørkerøde druesorter hjalp til med at reducere brysttumorer hos rotter. Denne antioxidant bremsede også udviklingen af ​​stoffer, der forårsager kolorektal kræft.

Endelig har resveratrol sammen med zeaxanthin og lutein en positiv indvirkning på synsorganernes sundhed. Dette stof er involveret i at beskytte nethinden mod ultraviolet stråling og derved reducere risikoen for at udvikle aldersrelateret makuladegeneration, glaukom og grå stær..

Det skal bemærkes, at et stort antal biologisk aktive elementer (antioxidanter, E-vitamin) er koncentreret i frøene og skindene af druebær, derfor anbefales det at spise hele druer til maksimal fordel. Og forresten, tro ikke på myterne om, at pitted bær kan føre til blindtarmsbetændelse. Moderat forbrug fremkalder ikke betændelse i tillægget.

Interessant er, at alle de gavnlige egenskaber ved antioxidanter bevares under gæring af druer, og derfor kan de fås fra vin. Vi bemærker dog, at vi taler om en drink fra mørke sorter, da hvidvin hovedsageligt fremstilles ved hjælp af druesaft uden papirmasse (hud og frø).

I medicin

På grund af tilstedeværelsen af ​​P-vitaminstoffer i sammensætningen af ​​røde drueblade begyndte deres ekstrakt at blive brugt som den vigtigste aktive ingrediens i et præparat kaldet Antistax. Det bruges til kronisk venøs insufficiens, hæmorroide læsioner i vener, hypertension, forskellige tandpatologier og også som et neurobeskyttende og antiinflammatorisk middel. Denne medicin gør et godt stykke arbejde med at fjerne symptomer såsom hævelse, krampe i lægmuskel, smerter i benene.

Derudover er biologisk aktive tilsætningsstoffer baseret på druekerneekstrakt fra mørke sorter nu meget populære på det fytofarmakologiske marked. Producenter hævder, at takket være phenol og tanniner såvel som umættede fedtsyrer (linolsyre og linolensyre) understøtter disse kosttilskud venerne og blodkarernes sundhed, reducerer risikoen for blodpropper, aktiverer lymfedrænering, normaliserer blodtrykket, giver ernæring til hjerneceller og reducerer aldersrelateret synshandicap.

I folkemedicin

Druebærene bruges sammen med andre dele af planten i folkemedicin til at behandle en lang række lidelser og sygdomme. Der er endda en separat retning - ampeloterapi (drue terapi). Planten bruges til fordøjelsesproblemer, syn og blodkar samt til nyresygdom, ondt i halsen, bronkitis, periodontal sygdom, gigt, migræne osv. Desuden bruges blade samt afkog og infusioner fra dem ofte til behandling af hudsygdomme (koger, mavesår), sårheling.

Desuden rådgiver urtelæger at udskifte kålblade med druer, når man tilbereder kålruller. Sådan påfyldning af kosten hjælper med at etablere arbejdet i bugspytkirtlen og tarmene. Overraskende, som det kan virke, bruges selv vinavl i folkemedicin, hvilket hjælper med tarmsår.

Til skylning af halsen med angina eller skylning af munden med periodontal sygdom tilrådes det at foretage en infusion af drueblade: 1 spsk tørre knuste råvarer hældes med en liter kogende vand og insisterede i 2 timer. Derefter filtreres den og påføres flere gange om dagen. Den samme væske kan bruges til at tørre sår og hudsår..

Desuden behandles ondt i halsen med alkoholisk tinktur af druefrø. For at forberede det skal du vaske 100 g frø af mørke bær, plet med en serviet og knuse i en mørtel. Derefter hældes 0,5 l vodka, dækkes og efterlades på et mørkt sted i 1 måned og ryster regelmæssigt. Efter silning tilsættes et par dråber tinktur til urteafkoget og gurgles med denne blanding. Du kan også tage denne potion 1 tsk før måltiderne. Det hjælper med at styrke væggene i blodkarrene, hjælper med at bekæmpe åreknuder og forhindrer blodplader i at klæbe sammen..

Traditionelle healere tilbyder afkog af drueblade til behandling af gigt, stofskifteforstyrrelser og natblindhed. For at forberede det skal du tilføje 1 spsk tørre råmaterialer til 200 ml kogende vand og lade det stå på svag varme i 10 minutter. Efter anstrengelse kan medicinen tages i 50 ml fire gange om dagen. Derudover anbefales det at tørre den berørte hud for at fremskynde helingsprocessen af ​​sår.

Derudover kan bouillon fremstilles ved hjælp af druefrø: et glas kogende vand tages normalt pr. Spiseskefuld frø og lægges derefter i et vandbad i 20 minutter. Efter silning anbefales det at drikke denne væske 1 spsk tre gange om dagen før måltiderne. Det har en stærk vanddrivende virkning.

Druevin blev brugt som medicin i det antikke Egypten og det antikke Grækenland. Derefter blev de behandlet for både fysiologiske lidelser og psykiske lidelser. Derudover blev de tilsat vand med henblik på desinfektion. Og forresten var det slet ikke ubrugeligt, da de faktisk er giftige for visse typer bakterier..

I dag bruges vin også aktivt i folkemæssige opskrifter. For eksempel til hovedpine og migræne anbefales det at blande tør rødvin, honning og aloejuice i forholdet 1: 1: 0,5. Tag en teskefuld tre gange om dagen i en måned. Ifølge en anden opskrift skal du hælde rød tør vin over en krukke fyldt med hindbær. Insister i 3 uger på et mørkt sted, og tag derefter 50 ml tre gange om dagen 30 minutter før måltiderne. Rødvin i sig selv betragtes som et godt middel mod søvnløshed. Normalt er det nok at drikke 100-150 ml en time før sengetid..

Det bruges i folkemedicin og hvidvin. For eksempel for at fjerne små sten fra nyrerne er det nødvendigt at hælde 100 g marshmallowfrø med to liter tør hvidvin og lade det trænge ind på et mørkt sted i 4 uger og ryster fra tid til anden. Derefter skal du koge væsken over svag varme i 30 minutter, sil og bruge 50 ml tre gange om dagen før måltiderne.

I tilfælde af vandladningsproblemer hældes en liter kogende tør hvidvin i 30 g tørre birkeblade og efterlades på svag varme i 15 minutter under et låg. Derefter skal væsken filtreres, tilsæt 3 spiseskefulde honning og drik 70 ml tre gange om dagen en time efter at have spist.

Under en forværring af bronkitis anbefales det at lægge 4 store aloe-blade i 0,5 liter vin og lade dem trænge ind på et mørkt sted i 4 dage. Tag derefter 1 spiseskefuld tre gange om dagen.

Traditionelle healere hævder, at 1 glas druesaft om morgenen kan lindre hovedpine. De rådes også til at behandle nyresygdom. I en måned skal du drikke 1 liter druesaft dagligt med tilsætning af 10-12 dråber citronsaft. Med proteinuria (forekomsten af ​​protein i urinen) skal du drikke en sådan blanding i en slurk, og den inducerede vandladning skal skylle urinvejen.

I orientalsk medicin

I gammel orientalsk medicin blev druer (både bærene selv og resten af ​​planten) højt værdsat for deres medicinske egenskaber. Vinmarken blev klassificeret som en kold yin-type og blev betragtet som et tørt produkt i II-grad, men modne bær var varme i I-grad og fugtige. Healers hævdede, at hvis du ælter unge grene af druer med blade og tendrils og derefter blander dem med bygmel og fastgøres til kroppen, kan du slippe af med en varm hovedpine eller varme hævelser..

Saften fra bladene af druer hjalp med at slippe af med problemer med en varm mave: den stoppede opkastning, galde diarré og helede sår. Man mente, at det har en vanddrivende virkning, sparer fra hæmoptyse og øger styrken. Det blev anbefalet til gravide, da det styrkede fosteret, der udviklede sig. Den aktuelle anvendelse af saften skulle stimulere hårvækst. Vingårdens tyggegummi, ifølge gamle healere, renset og tørret natur. Og sammen med vin ryddede de milten godt og helbredte eksem..

Anvendes til helbredende praksis og vinaske. Ved at blande det med eddike fik de en kur mod hæmorroider, og ved at tilsætte vegetabilsk olie og honning til denne blanding forberedte de en modgift mod slangebid.

Varme bær normaliserer den forstyrrede natur og styrker organerne i brystområdet. Druesaft er godt for mave, nyrer, lever og blære. Drueolie opvarmer igen kroppen godt og stopper udviklingen af ​​tumorer.

I videnskabelig forskning

Druer er ofte genstand for videnskabelig forskning. Forskerne fokuserer mest på dets anticanceregenskaber. Det menes, at antioxidanter, der hovedsageligt findes i skind og frø af bær, er effektive både som en forebyggende foranstaltning og som et supplement til kræftbehandling, hvis sygdommen allerede har udviklet sig. For eksempel har resveratrol vist sig at hjælpe med at reducere oxidativt stress og derved beskytte endetarm, bryst, prostata og lunger mod kræft. [4].

Men en af ​​de nyeste undersøgelser har vist, at ekstraktet af druesaft med dets phenolsammensætning signifikant reducerer levedygtigheden af ​​patogene celler med læsioner i endetarmen. I eksperimentet brugte vi råmaterialer opnået fra bærene fra Royal efterår og Ribier sorter. Afhængigt af dosis førte forresten ekstraktet ikke kun til celledød, men reducerede også deres mobilitet og bremsede metastaseprocessen [5]. Og endnu et eksperiment viste, at inficerede celler i kolorektal cancer er sårbare over for proanthocyanidiner isoleret fra druefrø [6].

Der er også flere videnskabelige artikler, der understøtter effektiviteten af ​​de forskellige bestanddele i druebær i kampen mod brystkræft. Forskere hævder, at druekerneekstrakt har en signifikant virkning på cellemotilitet hos mus med brystkræft. Således hæmmer de dannelsen af ​​metastaser i andre organer [7]. I en anden undersøgelse blev metastaseprocessen stoppet takket være polyphenoler ekstraheret fra skind af druebær. Det er sandt, at de påvirkede levedygtigheden af ​​inficerede celler i meget mindre omfang, hvilket primært begrænsede deres mobilitet [8].

Hvad angår prostatatumoren, kom forskerne efter en række eksperimenter til den konklusion, at anthocyaninerne indeholdt i de mørke druer af Muscadine-sorten har en destruktiv virkning på patogene celler uden at røre ved det sunde epitel. De hjælper også med at forhindre spredning af knoglemetastaser [9].

Bemærk, at i alle de ovennævnte undersøgelser blev anti-kræftegenskaberne af forskellige komponenter fra sammensætningen af ​​druebæret undersøgt, men hver gruppe forskere fokuserede på et bestemt stof uden at overveje det i kombination med andre komponenter. På den ene side gjorde det det muligt at lære mere detaljeret om alle egenskaberne ved en eller anden antioxidant. På den anden side tillod dette ikke at se resultaterne af dets interaktion med andre stoffer..

Derfor tog forskere fra University of Wisconsin alle polyfenoler, der findes i druer (resveratrol, quercetin, kaempferol, catechiner, osv.), Som genstand for deres forskning. Så de kom til den konklusion, at effektiviteten af ​​mange af dem forbedres ved at komme ind i kroppen sammen med andre antioxidanter [10]. Denne synergistiske effekt er vigtig i det stadium, hvor man forhindrer udviklingen af ​​onkologiske sygdomme..

Disse undersøgelser blev bekræftet ved et eksperiment udført af en gruppe amerikanske forskere. I to uger fik 30 personer med risiko for at udvikle kolorektal kræft op til 450 gram druer om dagen. Som et resultat faldt risikoen for sygdommen efter afslutningen af ​​eksperimentet, især hos mennesker over 50 år [11]. Hvis den patologiske proces allerede er startet, er mængden af ​​polyphenoler indeholdt i druer og i enhver anden frugt eller bær naturligvis ikke nok til at behandle sygdommen. For at opnå den ønskede effekt ville det være nødvendigt at spise snesevis af kg bær om dagen..

Ud over studier, der undersøgte virkningen af ​​druer og dens individuelle komponenter på kræft, var der for et par år siden et videnskabeligt arbejde, hvor australske David Sinclair hævdede, at resveratrol isoleret fra vin bremser cellernes aldringsproces. Denne opdagelse spredte sig hurtigt i verdensmedierne, men journalister savnede ofte vigtige nuancer. For eksempel det faktum, at eksperimenterne indtil videre kun er udført på mus. Og niveauet af resveratrol i gnavere var så højt, at det ville tage flere hundrede glas vin at nå det..

Forresten er biotilgængeligheden af ​​resveratrol ikke særlig høj, det vil sige den absorberes dårligt fra mad og drikke. Forskere har fundet ud af, at den højeste koncentration af denne antioxidant er i skind og frø af bær af mørke vinsorter. Derudover øger hyppig regn under modning af druer mængden af ​​biotilgængelig resveratrol i huden, men det påvirker ikke indholdet af dette stof i frøene [12].

Imidlertid er alt dette stadig ikke nok til, at kroppen får en biologisk aktiv dosis. Forskere fra Johns Hopkins University har overvåget ældres sundhed i Chianti-regionen i Italien i 9 år. Deres traditionelle diæt indeholder mange fødevarer, der indeholder resveratrol. Men forskere har ikke været i stand til at etablere en sammenhæng mellem levetid eller aldringsrate og niveauet af resveratrol i kroppen..

Men adskillige undersøgelser af drue-polyphenoler har bekræftet, at disse stoffer er i stand til at opretholde det normale funktion af det kardiovaskulære system. Ved at sænke kolesterol og stimulere nitrogenoxidproduktion hjælper de med at forhindre åreforkalkning og forbedre endotelfunktionen [13].

I et eksperiment blev 69 voksne opdelt i tre grupper. Deltagerne i en af ​​dem fik 500 g mørke druer hver dag i otte uger, deltagere i en anden - 500 g bær af lyse sorter, og resten blev helt udelukket fra kosten. Som et resultat oplevede de, der spiste de mørke sorter, betydelige reduktioner i deres "dårlige" kolesterolniveauer. Hvide bær var ringere i effektivitet, men førte stadig til en forbedring af ydeevnen sammenlignet med den tredje kontrolgruppe [14].

På trods af det høje sukkerindhold i druer hævder forskere, at det kan være gavnligt for patienter med type 2-diabetes. I et 16-ugers eksperiment tog 38 mænd dagligt 20 g drueekstrakt med mørk vin, hvorefter deres blodsukkerniveau faldt sammenlignet med kontrolgruppen [15]. Derudover øger resveratrol insulinfølsomheden, hvilket hjælper kroppen med at behandle mere glukose og derved sænke blodsukkerniveauet [16].

Slankende

Der er ingen utvetydig mening om fordelene ved druer til vægttab. Nogle ernæringseksperter kalder disse bær de mest ubrugelige af alle, andre er villige til at inkludere dem i forskellige diæter. Det taler normalt imod druer, at de indeholder en masse sukker og kulhydrater. På den anden side er dets glykæmiske indeks ikke så højt ved 45 enheder, hvilket betyder, at druer ikke forårsager en kraftig stigning i blodsukkerniveauet..

Derudover øger nogle af stofferne i disse bær insulinfølsomheden og hjælper således med at forbedre absorptionen af ​​sukker i kroppen. Desuden gennemførte amerikanske forskere et eksperiment, hvor mennesker med betydelig overvægt deltog. De blev opdelt i 3 grupper og tog 30 minutters gåtur dagligt i tre uger. Den første gruppe tilføjede druesaft til kosten, den anden - druer, og den tredje foretog ingen ændringer. Som et resultat mistede repræsentanter for den første gruppe efter 3 uger i gennemsnit ca. 1,5 kg vægt, den anden - ca. 2 kg og den tredje - ca. 0,5 kg.

Ernæringsforskere konkluderede, at druer forbedrede insulinmetabolismen og hæmmede fedtopbevaring. Bær havde den bedste effekt, fordi de fleste essentielle stoffer er koncentreret i huden, som normalt ikke kommer ind i saften. Druer skal således ikke afskrives, fordi det med moderat brug og i kombination med ringe fysisk aktivitet giver kroppen fordele og hjælper gradvist med at slippe af med overvægt.

Men alt dette kan ikke siges om rosiner - en af ​​de mest forfærdelige fjender af vægttab. Det indeholder praktisk talt ikke næringsstoffer og består af 60% sukker, ikke meget forskelligt fra slik. Kalorieindholdet i rosiner (299 kcal) er 4 gange højere end kalorieindholdet i druer (67 kcal).

Bemærk, at når de taber sig, holder de normalt lidt opmærksomhed på drinks, primært forsøger at begrænse sig i produkter. Der skal dog udvises særlig forsigtighed, når man drikker vin, da det gennemsnitlige 175 ml glas indeholder 160 kcal. Kalorieindholdet afhænger af den anvendte druesort og endnu mere af mængden af ​​tilsat sukker, men under alle omstændigheder forbliver det ret højt.

I madlavning

Druer bruges i alle verdens køkkener. Ud over selve bærene bruges plantens blade, hvorfra for eksempel dolma fremstilles i Mellemøsten. Derudover anvendes kammuslinger ofte sammen med bær (kviste, som druer er knyttet til) under tilberedningen af ​​rødvin. Hvad selve bærene angår, tørres de, syltes, de bruges til at fremstille syltetøj, is, koger er kogt, de tilsættes friske til forskellige desserter, salater og serveres endda med kød.

Druer bruges ofte til at fremstille snacks. Da det passer godt til oste og nødder, kan det dyppes i blød gedost, derefter hældes over med honning og drysses med hakkede pistacienødder. Disse kugler skal nedkøles i 45 minutter og kan derefter serveres. Forresten, hvis vi taler om oste, så kan druer serveres sikkert med blåost. Og ejendommigheden ved den franske ost "Arôme au gêne de marc", der minder om brie, er, at den opbevares i druebrændevin i 30 dage sammen med frø, skind og grene af druer, der er tilbage efter presning.

Ægte balsamico er fremstillet af druesaft. Først koges den ned til konsistensen af ​​en tyk sirup og opbevares derefter i tønder i mindst tre år. Også fra druesaften i Transkaukasien forbereder de en traditionel sødme, som armenierne kalder "sudjuk", og georgierne kalder "churchkhela". Saften koges, indtil dens volumen falder 3 gange, derefter tilsættes lidt mel, og nødder spændt på en tråd dyppes i denne sirup. Derefter tørres den resulterende "pølse" et køligt mørkt sted.

Særlige vindruer dyrkes normalt for at fremstille vine, men nogle vinproducenter går endnu længere. For eksempel er Tokaj-vine i Ungarn og flere dyre vine i Frankrig fremstillet af druer dækket med grå skimmel. Dette hjælper bærene med at slippe af med unødvendig fugt og øge koncentrationen af ​​sukker. Derudover er der den såkaldte isvin, der produceres af druer fanget i den første frost. Forresten bruges frosne druer ofte som is. De afkøler drikken uden at fortynde den med vand..

I kosmetologi

I kosmetologi har druer været brugt i ganske lang tid og med succes. Skønhedsindustrien bruger aktivt ekstrakter og ekstrakter fra huden og papirmasse af bær, frøolie og antioxidantresveratrol. Du kan finde disse ingredienser i en lang række produkter: hånd- og ansigtscremer, renseskum, skrubbe, anti-cellulitegel, shampoo, læbepomade, læbestifter, negleovertræk og anti-agingprodukter..

Den mest almindelige og populære ingrediens er druefrøolie. På grund af tilstedeværelsen af ​​vitamin A og B, tocopheroler, flavonoider og flerumættede syrer i dets sammensætning nærer det huden godt og efterlader ingen glans eller filmfølelse i ansigtet. Regelmæssig brug af produkter baseret på denne olie stimulerer hudens regenereringsprocesser og giver dem elasticitet..

Produkter indeholdende druefrøolie anbefales til ejere af problemhud. Som regel hjælper de med at indsnævre porer, normalisere talgkirtlerne og eliminere acne. Du kan fremstille et plejeprodukt derhjemme.

Til fedtet hud:

  • bland 2 spiseskefulde mørk druesaft med æggehvide og lidt stivelse eller mel. Denne blanding påføres ansigtet i 15-20 minutter og vaskes derefter af med varmt vand;
  • En håndfuld mørke bæresorter blandes med grød blandes med creme fraiche, indtil der opnås en tyk masse. Påfør ansigtet i 20 minutter og vask derefter af med en vatrondel dyppet i kølig mælk.
  • kombinere æggeblomme, en spiseskefuld honning, en halv teskefuld olivenolie, en spiseskefuld hakket havregryn med en spiseskefuld rød druesaft. Påfør ansigtet i 15 minutter og skyl derefter med varmt vand.
  • 400 ml mørk druesaft skal blandes med to spiseskefulde honning og 200 ml vodka. Opbevares i køleskab i en glasbeholder i højst 7 dage. Tør dit ansigt to gange om dagen.

Farlige egenskaber ved druer og kontraindikationer

I moderation er druer ekstremt gavnlige for kroppen. Men for store portioner kan fremkalde mave- og gasdannelse. Derudover mener nogle eksperter, at druer ikke bør indtages af gravide kvinder, da resveratrol bliver giftigt, når den hormonelle baggrund er ubalanceret. Derudover er det ikke let for et svækket fordøjelsessystem at fordøje bærens hud. Det er muligvis ikke nødvendigt helt at opgive druer under graviditet, men dets optagelse i kosten skal ske med forsigtighed..

I nedenstående situationer er det bedre at nægte brugen af ​​druer:

  • forværring af mavesår;
  • forværring af gastritis eller colitis;
  • diarré;
  • levercirrose;
  • tager blodfortyndende medicin (såsom warfarin).

Det er også nødvendigt at give druer med forsigtighed til børn under 4-5 år. Faktum er, at babyer ofte sluger hele bær uden at tygge dem. Druen kan sidde fast i smalle luftveje og på grund af sin bløde og glatte overflade skabe en lufttæt forsegling, der blokerer luftstrømmen. Det er bedst at skære dem i to, før du giver bærene til barnet..

Vi har samlet de vigtigste punkter om fordele og mulige farer ved druer i denne illustration, og vi vil være meget taknemmelige, hvis du deler billedet på sociale netværk med et link til vores side:

Interessante fakta

Druer eksporteres til næsten alle lande i verden, og for nylig har opdrættere gjort meget for at udvide geografien for dyrkning af disse bær. Interessant nok blev druer aktivt dyrket i mange republikker i Sovjetunionen. På det tidspunkt kunne hans billede ses på våbenskjoldene i Moldova, Armenien, Georgien og Turkmenistan. Desværre blev et stort antal vinmarker barbarøst skåret ned under anti-alkoholkampagnen. Og alligevel, i dag omkring 80 tusind kvadratmeter. km. vores planets territorium er beplantet med denne plante.

Der opstod problemer med produktionen af ​​vin under forbud i USA. Imidlertid ødelagde ingen vinmarkerne der, og initiativrige amerikanere begyndte at producere meget hårde koncentrater af druesaft, der blev kaldt "vinsten". For at undgå problemer med loven anvendte sælgerne en advarsel til briketten om, at en mursten opløst i vand aldrig skulle opbevares i et køligt, mørkt rum i 21 dage og derved skabe en fremragende reklame for deres produkt..

Hvad de tidligere sovjetrepublikker angår, blev traditionerne for vinfremstilling fornyet med fornyet kraft efter sammenbruddet. Georgien og Moldova har haft særlig succes med dette. Forresten, for ikke så længe siden blev resterne af en gammel kande fundet i Georgien, på hvilke fragmenter der blev afbildet klynger. Der blev også fundet meget gamle vilde druefrø..

Det faktum, at druer i oldtiden ikke var mindre populære end de er nu, fremgår af henvisninger til dem i mytologi, kunst og den kristne religion. For eksempel siger Bibelen, at den første plante, der blev plantet på Ararat-bjerget efter den store oversvømmelse, var netop vinstokken. Den gamle slaviske frugtbarhedsgudinde Zhivu blev altid afbildet med et æble i den ene hånd og en flok druer i den anden. Den antikke græske digter Homer skrev om at spise druer i Odyssey. Også billeder af bær dukkede ofte op på mønter i forskellige stater..

Med hensyn til maleri blev vinstokke og klaser i alle tidsaldre afbildet i stilleben. Desuden blev disse bær i middelalderen ofte brugt som et symbol på den hellige kommunion - Kristi blod. Derudover findes druer på lærredet fra Karl Bryullov "En pige der plukker druer i nærheden af ​​Napoli" (1), Michelangelo Caravaggio "En ung mand med en kurv med frugter" (2) og i maleriet "Røde druer i Arles" af Vincent van Gogh (3). Forresten betragtes dette lærred som det eneste værk, der sælges i kunstnerens levetid..

Druer udødeliggøres ikke kun gennem maleri, men også på andre måder. For eksempel modtog navnet Vinifera, som er latin for druer, i 1913 en asteroide. Og i Frankrig, Israel, Tyrkiet, Rusland, Tunesien og mange andre lande er der rejst monumenter, der skildrer klaser eller høstprocessen. Der afholdes også temafestivaler og festligheder dedikeret til indsamlingen af ​​vinbær over hele verden..

Forresten, om helligdage og relaterede traditioner: på Cuba er det sædvanligt at hælde vand ud af vinduet den 31. december og ønsker det nye år en ren sti og direkte ved midnat til klokkespil spiser cubanerne 12 druer - dette betragtes som en garanti for realiseringen af ​​et ønske. Portugisiske nytårsborde er ikke komplette uden druer. Der betragtes disse bær som et symbol på overflod og lykke..

Valg og opbevaring

Når du vælger druer, er det nødvendigt at foretrække klynger med hele, tætte bær uden skader, rådne og skimmel. Lysebrune prikker på hvide druer indikerer, at de er meget modne og klar til at spise, men de opbevares ikke i lang tid, selv i køleskabet. Du bør ikke nægte at købe druer, hvis der ses en lys hvidlig belægning på bærene, da dette er deres defensive reaktion på eksterne stimuli. Undertiden hvide spor af kemikalier kan forblive på bærene efter forarbejdning, så under alle omstændigheder skal druerne vaskes godt..

Med hensyn til opbevaring er normalt modne bær i køleskabet i ca. 3 dage. Det er bedst at lægge dem i en plastik- eller glasbeholder, da fugt akkumuleres i posen, og svampeinfektioner kan udvikle sig i kombination med det sukker, der frigøres med druesaft. For at bevare høsten til vinteren er det nødvendigt at fjerne druerne fra bunken og sprede dem på et bakke i et lag og sende dem til fryseren. Efter et stykke tid kan de overføres til enhver container og opbevares indtil slutningen af ​​vinteren. Denne metode giver dig mulighed for at gemme den maksimale mængde næringsstoffer..

Bejdsning, konserves og tørring frarøver druerne næsten alle vitaminer, mineraler og antioxidanter. For rosiner opstår der også spørgsmål om produktionsprocessen, da næsten alle tørrede frugter behandles med konserveringsmidler (for eksempel svovldioxid) for at forhindre ødelæggelse og bevare deres præsentation. Hvis du stadig beslutter at købe tørrede druer, skal du suge det i en halv time i koldt vand og derefter skylle godt.

Sorter og dyrkning

Druesorter er slående i deres mangfoldighed, og opdrættere arbejder fortsat med at forbedre deres kemiske sammensætning, smag og gøre det muligt at vokse under forskellige klimatiske forhold. Typisk er druesorter opdelt i bord (spist frisk) og vin (bruges til at fremstille vine). Blandt de førstnævnte findes ofte frøløse bær (for eksempel rosiner). Druer er også kendetegnet ved farve: hvid, lyserød, rød og sort. De mest almindelige sorter i vores land er: Veles, Adler, Jupiter, Muscat, Ladies fingers og Chardonnay.

Blandt de usædvanlige druesorter kan man bemærke "Witch's fingers". Disse mørke bær ligner virkelig korte fingre i deres aflange aflange form. Og frugterne af Cotton Candy-sorten adskiller sig ikke udadtil fra andre, men opdrættere har udstyret dem med en udtalt smag af bomulds candy. De indeholder 12% mere sukker og næsten ingen astringency, hvilket gør dem meget populære hos børn..

Man kan ikke ignorere sorten "Roman Ruby", der dyrkes og sælges på auktion udelukkende i den japanske præfektur Ishikawa. Disse røde bær indeholder 18% sukker, så de er særligt søde. Deres størrelse er også slående - hver drue skal veje mindst 30 g, og hele bunken skal være mindst 700 g. I 2017 blev en gren af ​​sådanne druer solgt på en auktion for $ 9800..

De såkaldte hav druer og det brasilianske druetræ Jaboticaba er af stor interesse. Det er sandt, at ingen af ​​disse planter har nogen relation til druefamilien. De fik sandsynligvis kun deres navne for visuel lighed. Desuden er under navnet "hav druer" straks skjult og den type alger, der spises, og frugter stedsegrønne træer. Men jaboticaba er den spiselige frugt af en plante fra familien Myrtle..

Med hensyn til særegenhederne ved at dyrke druer betragtes valg af placering som en nøglefaktor. Bærene tåler varme godt, men er bange for skyggen, så til plantning er det bedre at vælge en solrig side, beskyttet mod vinden. Jorden kan være sand, lerjord eller sort jord. Ved hyppig nedbør kan planten ikke vandes, men hvis der er mangel på fugt eller tørke, er der behov for yderligere foranstaltninger. I mangel af regn er du nødt til at vande druerne op til 10 gange om sæsonen, men ikke for rigeligt.

Så moderat forbrug af druer gavner kroppen bestemt. Bær af mørke sorter forbedrer antioxidantbeskyttelsen, understøtter normal funktion af det kardiovaskulære, fordøjelses- og nervesystemet, beskytter mod udviklingen af ​​kroniske sygdomme og giver også aktivering af hudregenerationsprocesser.

  1. Amerikansk national næringsstofdatabase, kilde
  2. Amerikansk national næringsstofdatabase, kilde
  3. Amerikansk national næringsstofdatabase, kilde
  4. Dybkowska E., Sadowska A., Świderski F., Rakowska R., Wysocka K. Forekomsten af ​​resveratrol i fødevarer og dets potentiale til at støtte kræftforebyggelse og behandling. En anmeldelse. Rocz Panstw Zakl Hig. 2018; 69 (1): 5-14.
  5. Valenzuela M., Bastias L., Montenegro I., Werner E., Madrid A., Godoy P., Párraga M., Villena J. Autumn Royal og Ribier druejuiceekstrakter Reduceret levedygtighed og metastatisk potentiale for tyktarmskræftceller. Evid Baseret Supplement Altern Med. 14. januar 2018 2018.
  6. Zhang C., Chen W., Zhang X., Zheng Y., Yu F., Liu Y., Wang Y. Druefrø proanthocyanidiner inducerer mitokondrie-vej-medieret apoptose i humane kolorektale carcinomaceller. Oncol Lett. 2017 nov; 14 (5).
  7. Dinicola S., Pasqualato A., Cucina A., Coluccia P., Ferranti F., Canipari R., Catizone A., Proietti S., D'Anselmi F., Ricci G., Palombo A., Bizzarri M. Grape frøekstrakt undertrykker MDA-MB231 brystcancercellemigration og invasion. Eur J Nutr. 2014; 53 (2): 421-31.
  8. Sun T., Chen Q.Y., Wu L.J., Yao X.M., Sun X.J. Antitumor- og antimetastatiske aktiviteter af druehudpolyphenoler i en murin model af brystkræft. Food Chem Toxicol. 2012 okt; 50 (10): 3462-7.
  9. Burton L.J., Smith B.A., Smith B.N., Loyd Q., Nagappan P., McKeithen D., Wilder C.L., Platt M.O., Hudson T., Odero-Marah V.A. Muscadine druehudekstrakt kan antagonisere Snail-cathepsin L-medieret invasion, migration og osteoklastogenese i prostata og brystcancerceller. Karcinogenese. 2015 Sep; 36 (9): 1019-27.
  10. Singh C. K., Siddiqui I. A., El-Abd S., Mukhtar H., Ahmad N. Kombinationsforebyggelse med drue-antioxidanter. Mol Nutr Food Res. 2016 juni; 60 (6): 1406-15.
  11. Holcombe R.F., Martinez M., Planutis K., Planutiene M. Effekterne af en drue-suppleret diæt på spredning og Wnt-signalering i tyktarmsslimhinden er størst for dem over 50 år og med højt argininforbrug. Nutr J. 2015 19. juni; 14: 62.
  12. Li X., Wu B., Wang L., Li S. Ekstraherbare mængder trans-resveratrol i frø- og bærhud i Vitis vurderet på kimplasmaniveau. J Agric Food Chem. 2006 15. november; 54 (23).
  13. Murillo A.G., Fernandez M.L. Relevansen af ​​diætpolyfenoler i kardiovaskulær beskyttelse. Curr Pharm Des. 2017; 23 (17): 2444-2452.
  14. Rahbar A.R., Mahmoudabadi M.M., Islam M.S. Sammenlignende virkninger af røde og hvide druer på oxidative markører og lipidæmiske parametre hos voksne hyperkolesterolæmiske mennesker. Mad Funct. 2015 juni; 6 (6): 1992-8.
  15. Urquiaga I., D'Acuña S., Pérez D., Dicenta S., Echeverría G., Rigotti A., Leighton F. Vin druestamme mel forbedrer blodtrykket, fastende glukose og proteinskader hos mennesker: et randomiseret kontrolleret forsøg. Biol Res. 2015 4. september; 48:49.
  16. Sin T.K., Yung B.Y., Siu P.M. Modulation af SIRT1-Foxo1 signalakse ved hjælp af resveratrol: implikationer i aldring af skeletmuskulatur og insulinresistens. Cell Physiol Biochem. 2015; 35 (2): 541-52.

Det er forbudt at bruge materiale uden vores forudgående skriftlige samtykke..

Administrationen er ikke ansvarlig for ethvert forsøg på at bruge nogen opskrift, råd eller diæt og garanterer heller ikke, at de angivne oplysninger vil hjælpe eller skade dig personligt. Vær forsigtig og konsulter altid en passende læge!

Hvilke vitaminer og mineraler findes i druer

Druerne er kendetegnet ved en delikat sød smag og rig aroma. Bærens hjemland er Asien. Planten dyrkes over hele verden. På grund af sin unikke sammensætning bruges den til fremstilling af udsøgte vine, kosmetik og medicin. Hvilke vitaminer findes i druer? Lad os finde ud af det.

Sammensætning

En drue er en plante med ovale eller sfæriske bær i forskellige størrelser, samlet i klaser. Frugten har stor næringsværdi. Det har et højt kalorieindhold: i 100 g - 65-90 kcal, afhængigt af sorten. Omkring 83,4% af den samlede masse er vand.

Druesammensætningen indeholder følgende stoffer:

  • vitaminer i gruppe B (B1, PÅ2, PÅ3, PÅfem, PÅ6, PÅni) A, C, E, H og PP;
  • hurtigt fordøjelige kulhydrater: fruktose og glucose (15,4 g pr. 100 g produkt);
  • mineraler: kalium (191 mg i 100 g druer), calcium, fosfor, mangan, magnesium, zink, jern;
  • tanniner;
  • cellulose.

Fordel

Bærene producerer en udtalt antioxidant, tonisk, radiobeskyttende, bakteriedræbende, neurostimulerende og kræftfremkaldende virkning. Metoden til terapi baseret på brugen af ​​druer kaldes ampeloterapi. Frugten bruges til medicinske og profylaktiske formål. Fremmer udvidelsen af ​​bronchi i astma, er nyttig i de indledende faser af udviklingen af ​​tuberkulose.

Drues gunstige egenskaber skyldes virkningen af ​​dets bestanddele. A-vitamin (beta-caroten) sammen med C (ascorbinsyre) forbedrer den visuelle funktion, har en positiv effekt på hudens tilstand og fremkalder en foryngende effekt. Styrker immunforsvaret og reducerer dermed forekomsten af ​​infektioner og betændelse.

B-vitaminer (folsyre, riboflavin, thiamin) er involveret i nervesystemets funktion, normaliserer hjernens funktionalitet og ANS. De eliminerer depression, lindrer stress og følelsesmæssig stress.

E-vitamin aktiverer reproduktive funktioner.

H-vitamin (biotin) normaliserer metaboliske processer.

PP-vitamin (nikotinsyre) stabiliserer hjertet. Gendanner normale hormonelle niveauer. Deltager i processen med at omdanne glukose og fedt til energi, der er nødvendig for kroppens fulde funktion.

Mineraler har en positiv effekt. Kalium aktiverer det kardiovaskulære system, gendanner syre-base balance. Magnesium normaliserer metaboliske processer og blodtryk. Natrium er vigtigt for normal gastrointestinal aktivitet og opretholdelse af vandbalance. Calcium styrker knoglevæv, fjerner skadelige stoffer fra kroppen. Fosfor er nødvendig til dannelse af knogler og tænder. Klor forbedrer tilstanden af ​​led og muskler. Jern aktiverer transporten af ​​ilt med erythrocytter. Mangan stabiliserer NS 'arbejde, styrker immunforsvaret. Molybdæn øger hæmoglobin, styrer niveauet af urinsyre i blodet, forhindrer impotens.

Druefrø indeholder en stor mængde spiselig olie, som styrker kapillærvæggene og forhindrer dannelsen af ​​blodpropper.

Hvilken sort at vælge

Afhængigt af sorten er frugterne gule, lysegrønne, mørkeblå, røde, burgunder, lilla eller sorte. Bærens størrelse, smag og holdbarhed varierer også. Hovedgrupperne af sorter er repræsenteret af almindelige druer, natskygge, muskatnød, "isabella" og "kishmish".

Grønne druer er gode for mennesker, der er tilbøjelige til kræft såvel som dem med hjerte-kar-degenerative nervesygdomme..

Antioxidantindholdet i røde bær er højere end det grønne. Sådanne sorter skal vælges af mennesker, der er udsat for allergi. Røde druer er nyttige til inflammatoriske processer, kræft og mikrobielle sygdomme.

Sorte druer er rige på C-vitamin, pektin, organiske syrer, glukose og fruktose. Mørke sorter har den mest udtalt anti-radikale effekt. De forhindrer dannelsen af ​​frie radikaler, der frigøres under hormonforstyrrelser, stress, immunrespons, toksisk forgiftning eller udsættelse for vira. Med disse manifestationer er det mest nyttigt at bruge sorte bær..

"Kishmish" har et højt kalorieindhold: 100 g produkt indeholder 95 kcal. Frøfri. Det anbefales til sygdomme i nyrerne, leveren og lungerne. Druer af denne sort styrker immunsystemet, reducerer blodtrykket ved hypertension. Fortynder effektivt blod, forhindrer trombose.

Sådan bruges

Vitaminer og andre nyttige stoffer er ikke kun indeholdt i bærmasse, men også i frø, blade og kviste.

Måder at bruge druer på:

  • frisk (du kan spise fra et par bær til 1-2 bundter om dagen);
  • gelé, marmelade, marmelade;
  • juice, kompot;
  • te fremstillet af blade eller kviste;
  • vin;
  • rosiner (tørrede frugter tilsættes til bagværk, korn, frugtsalater).

Kontraindikationer

Druer indeholder mange hurtige kulhydrater, der kan øge blodsukkeret. Derfor rådes diabetikere om at være yderst forsigtige, når de bruger det..

Søde sorter og rosiner indeholder mange kalorier. De bør ikke indtages af dem, der har en diæt med lavt kalorieindhold eller er overvægtige..

Druer skal spises meget omhyggeligt under graviditeten. Chancer for gæring i fordøjelseskanalen, høje blodsukkerniveauer eller svimmelhed.

Bær er kontraindiceret ved akut hjertesvigt eller allergi over for produktkomponenter.

Druer er gode til det kardiovaskulære system, leveren, nyrerne og fordøjelseskanalen. Vitaminer og mineraler har en positiv effekt på kroppens funktion og det generelle velbefindende. Bær hjælper med at forhindre patologier og komme sig efter sygdom.